У МЗС пояснили заборону в’їзду австрійському журналісту-путінолюбу

Заборона в’їзду в Україну для австрійського журналіста Крістіана Вершютца не пов’язана із цензурою, а є наслідком зневажливого ставлення журналіста до українського законодавства

Про це повідомила речниця МЗС Катерина Зеленко під час брифінгу, передає Depo.ua із посиланням на "Європейську правду".

"Перш за все йдеться про те, що австрійський журналіст порушив українське законодавство, в’їхавши на окуповану територію України у незаконний спосіб. На підставі цього СБУ винесла рішення про заборону йому в’їзду в Україну терміном на один рік", - розповіла вона.

"Інший аспект - наявність оперативної інформації про нібито підготовку провокації щодо зазначеного журналіста. І такий крок, за даними СБУ, мав убезпечити пана Вершютца від можливих ризиків", - додала Зеленко.

Речниця наголосила: Україна не вважає ситуацію довкола журналіста серйозним викликом для двосторонніх відносин із Австрією та закликає Відень знизити градус напруги.

"Наголошу, це рішення не має жодного відношення ані до питання цензури, ані до питання наступу на свободу слова. Це виключно наслідок зневажливого ставлення до законодавства України. Ми закликаємо австрійську сторону знизити градус риторики і сподіваємось на подальший плідний діалог", - підсумувала Зеленко.

Нагадаємо, 9 березня стало відомо, що СБУ заборонила в'їзд в Україну австрійському журналісту Крістіану Вершютцу терміном на один рік.

Пізніше в СБУ детально пояснили, чому заборонили в’їзд австрійському журналісту-путінолюбу.

Натомість МЗС Австрії викликало на розмову посла України у Відні Олександра Щербу через заборону Вершютцу на в'їзд до України.

Довідка: Крістіан Вершютц - шеф українського бюро австрійської телерадіокомпанії ORF. 

Наприкінці липня 2018 року Вершютц оприлюднив свій репортаж про відвідування анексованого Криму, в якому стверджував про "успіхи Росії в будівництві аеропорту в Сімферополі і будівництві Кримського моста". У публікації також наводяться фрагменти інтерв'ю з т.зв. міністром туризму Криму та місцевими підприємцями, в яких стверджується про "значний прогрес у розвитку півострова з моменту його добровільного приєднання до Росії, а також поступове подолання міжнародної ізоляції Криму".

В іншому репортажі Вершютц розповідав про "поліпшення життя кримськотатарського народу на території півострова", де намагався зобразити проукраїнських кримськотатарських активістів розрізненими маргіналізованими особами та наводив висловлювання одного з колаборантів про те, що "тільки Володимир Путін повністю реабілітував татар, і саме при Росії стало можливим будівництво головної мечеті".

У грудні минулого року Вершютц, якого внесли до списку "Посіпака – агент Кремля", поскаржився уряду Австрії та керівництву компанії на переслідування журналістів в Україні.

Українська депутатка Ольга Червакова на своїй сторінці у Facebook повідомила, посилаючись на свої джерела, що СБУ заборонила Вершютцу в’їзд в Україну через загрозу, яку він становив для національної безпеки.

За її словами, від початку збройного конфлікту в Криму і на Донбасі Вершютц висвітлював події в Україні, "широко використовуючи штампи кремлівської пропаганди, тиражуючи фейки від "Раша тудей", що дискредитують діяльність Збройних сил України, заперечують агресію Російської Федерації проти України, а бойовиків регулярної армії Росії називав "ополченцями".

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme