У МОЗ кажуть, що трохи вище 50% ефективності китайської COVID-вакцини достатньо

Ефективності вакцини понад 50% досить, щоб її визнали і дозволили використовувати на державному рівні

У МОЗ кажуть, що трохи вище 50% ефективн…
Фото: ЕРА

Про це на брифінгу сказав міністр охорони здоров'я Максим Степанов, коментуючи результати клінічних досліджень вакцини китайської компанії Sinovac, яку зокрема закупить і Україна, передає Depo.ua.

Міністр також зазначив, що потрібно спиратися на загальний звіт щодо ефективності вакцини від компанії-виробника, а не тільки на результати досліджень у одній країні.

"Вчора під час прес-конференції в Бразилії було повідомлено, що загальна ефективність від коронавірусної хвороби вакцини виробництво компанії Sinovac складає трохи більше ніж 50%. Проте для початку ми хочемо отримати кінцеві висновки досліджень, які безпосередньо публікуються компанією-виробником. Оскільки наразі є дані тільки прес-конференції по Бразилії. Ці клінічні дослідження були проведені по різних країнах світу і ми повинні побачити узагальнений звіт. Це міжнародна практика, і спирається весь світ тільки на офіційні дані", – сказав Степанов.

Він наголосив, що 50% ефективності вакцини достатньо для того, щоб вона була схвалена більшість міжнародних регуляторів.

"Зазначу, що навіть ефективність вакцини більше ніж 50% достатня для підтвердження її дієвості та затвердження більшістю медичних регуляторів світу. Це стосується, зокрема, і Всесвітньої організації охорони здоров'я, FDA та багатьох інших", – сказав очільник МОЗ.

Він додав, що у договорі з китайською компанією закладені вимоги про вищу ефективність, а саме не менше 70%.

"У договорі зазначено наступне: ефективність продукції на момент поставки має бути підтверджена у плацебо-контрольованому клінічному випробуванні , в якому досягнута ефективність на рівні не менше 70% зниження захворюваності у досліджуваній групі у порівнянні з контрольною групою. Відповідний аналіз у тому числі на основі проміжних результатів клінічних випробувань має бути підтверджений публікаціями від компанії виробника", – сказав Степанов.

Міністр додав, що у разі невідповідності характеристик вакцини вимогам у договорі, кошти, які виплатила Україна, будуть повернуті. 

"Що стосується коштів, які держава заплатила за цю вакцину. У разі, якщо вакцина компанії не буде відповідати вимогам, то компанія відшкодує державі всі кошти у повному обсязі. Тобто кошти повністю захищені", – наголосив Степанов. 

Нагадаємо, 12 січня Бразильський Інститут Бутантан уточнив дані щодо ефективності вакцини від коронавірусу китайської компанії Sinovac, загальна ефективність якої виявилася близько 50,4%. 

Зазначимо, відповідно до договору з китайської компанією Sinovac Biotech, перші поставки вакцини в Україну для проведення масової вакцинації проти коронавірусу очікуються в лютому.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

data-matched-content-rows-num=1 data-matched-content-columns-num=4 data-matched-content-ui-type="image_stacked"