У Москві священник оголосив про перехід Папи Римського в православ'я

Настоятель московського православного храму Архімандрит Мелхиседек розповів, що Папа Римський хоче і "повернутися в лоно святої православної церкви"
Depo.Життя
25 лютого 2016 17:50
ФОТО: depo.ua

За словами священика, "про це пройшов добрий слух". Колишній голова Синодального відділу із взаємин Церкви і суспільства РПЦ Всеволод Чаплін впевнений, що таким чином священик намагається заспокоїти консервативну частину православних християн, повідомляє depo.ua з посиланням на Дождь.

Відео з проповіддю настоятеля Храму Пресвятої Богородиці в Ясеневі опублікувало інтернет-видання "Остров". Священик розповідає парафіянам про те, що на Заході були легалізовані евтаназія, одностатеві шлюби і гей-паради.

"На Заході була легалізована в свій час евтаназія, тобто лікарське вбивство людини, - коли він хоче піти з життя за допомогою лікарів. Були легалізовані одностатеві шлюби, були легалізовані гей-паради, закриваються храми і церкви в Європі, а в країнах православ'я і особливо в Росії храми, навпаки, відкриваються в нескінченній кількості", - заявив він.

На думку Мелхиседека, знаком того, що Папа Римський збирається прийняти православ'я, є те, що під час зустрічі Папи і Патріарха Кирила в аеропорту Гавани "було католицьке розп'яття, скульптурне, різьблене, або з каменю, а було наше, древнє розп'яття XVII століття ".

Архімандрит Мелхиседек також є прес-секретарем Синодального відділу у справах монастирів і чернецтва Російської Православної Церкви.

Колишній голова Синодального відділу із взаємин Церкви і суспільства РПЦ Всеволод Чаплін висловив думку, що настоятель намагався таким чином заспокоїти паству, яка висловлює занепокоєння і стурбованість зустріччю Патріарха і Папи. За словами Чапліна, для багатьох православних християн, істинною церквою може бути тільки православна церква, а двох церков - Православною і Католицькою - бути не може.

"Люди вважають, що сьогодні зберігають актуальність слова древніх святих, які називали католицтво єрессю. Для багатьох людей ці слова - така ж норма віри, як і Святе Письмо", - пояснив Чаплін.

Він упевнений, що практично половина православних християн відносяться критично до минулій зустрічі Папи Римського і Патріарха Кирила.

Секретар Конференції католицьких єпископів Росії монсеньйор Ігор Ковалевський відмовився коментувати Дощу виступ Мелхиседека, заявивши що не може коментувати окремі думки православних священиків.

Зустріч Папи Римського Франциска і Патріарха Московського і всієї Русі Кирила відбулася в суботу, 13 лютого, в аеропорту Гавани на Кубі. Зустріч тривала дві години і завершилася підписанням спільної декларації, в якій порушено питання, що стосуються двосторонніх відносин і міжнародної політики.

Більше новин про події в Україні та світі читайте на Depo.Життя