У Чорнобильській зоні вже тиждень палають ліси: Що відомо про рівень радіації

Станом на суботу, 11 квітня, пожежа у Зоні відчуження та безумовного (обов'язкового) відселення продовжується вже тиждень

У Чорнобильській зоні вже тиждень палают…
Фото: ЕРА

Надзвичайники разом з працівниками лісової охорони гасять пожежу на території Корогодського, Котовського та Денисовецького лісництв, пише Depo.ua із посиланням на прес-центр Державної служби України з надзвичайних ситуацій.

В ДСНС зазначать, що радіаційний фон по м. Києву та Київській області у межах норми та не перевищує природних фонових значень (м. Київ – 0,013 мР/год, Київська область – в межах 0,011 мР/год. при допустимому фоні 0,05 мР/год).

У зоні відчуження рівні також не змінилися (м. Чорнобиль – 0,020 мР/год., на КДП Дитятки 0,01 мР/год. при контрольно допустимому рівні до 0,055 мР/год.).

До гасіння пожеж залучено наразі залучили 312 осіб та 83 одиниці техніки в тому числі 3 літаки та 3 вертольоти ДСНС. У п'ятницю, 10 квітня, надзвичайними зробили здійснено 96 скидів води, це майже 240 т води (літаки АН – 32 здійснили 8 скидів – 64 т води та вертольоти МІ – 8 здійснили 88 скидів).

Виконуючий обов'язки голови Державної екологічної інспекції України Єгор Фірсов у ефірі програми "Свобода слова" зазначив про те, що пожежа, яка почалась 4 квітня, перекинулась у Чорнобильську зону через підпал сухої трави місцевими мешканцями.

"Хочу акцентувати увагу на тому, чому ж сталася ця пожежа - займання трави через людину, яка її підпалила. Друзі, не робіть цього, і скажіть батькам, друзям, щоб також цього не робили. Клімат змінюється, і у нас була вкрай малосніжна зима, фактично не було опадів навесні і тому ми маємо суцільну засуху. І це дуже небезпечно", – наголосив Фірсов. 

За словами Єгора Фірсова, уряд має збільшити штрафи за самовільне випалювання рослинності. "Станом на зараз штраф становить смішні 175 гривень. Законопроект збільшує штрафи у десятки разів", - сказав він.

Нагадаємо, 4 квітня до ДСНС надійшла інформація, що в Зоні відчуження та безумовного (обов’язкового) відселення поблизу с. Володимирівка виникла верхова лісова пожежа на площі 20 га. Потім зайнявся також трав’яний настил та лісова підстилка між смт Поліське та с. Володимирівка на площі близько 6,5 га та поблизу с. Рудня Осошня на площі близько 4 га.

5 квітня повідомлялося, що у Чорнобильській зоні не можуть загасити пожежу площею 100 гектарів. Також стало відомо, що у Києві фіксується перевищення показників AQI (загальний індекс якості повітря) та PM 2.5 (наявність у повітрі зважених частинок, дрібного пилу та аерозолю).

7 квітня у Зоні відчуження напередодні виникла ще одна пожежа – поблизу с. Грезля Денисовецького лісництва зайнялися чагарники і трав’яний настил.

8 квітня правоохоронці вручили підозру зловмисникові, з вини якого вогнем було знищено 5 га лісництва в зоні відчуження Чорнобильської АЕС.

9 квітня у Чорнобильській зоні вогонь перекинувся на паркан радіолокаційної станції "Дуга".

Читайте також: Боятися треба не радіації: Яка катастрофа відбувається зараз в Чорнобилі 

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme