Три трагедії життя Марії Каллас

95 років назад у родині греків, які емігрували до США, народилася найвеличніша оперна співачка Марія Каллас

Три трагедії життя Марії Каллас…

Depo.ua розкаже трагічну історію долі великої артистки.

Щоб краще зрозуміти співачку та її долю, слід прочитати ці слова, сказанні Марією:

"На світі немає нічого прекраснішого хвилини, в яку я повинна була почати співати - хвилини спопеляючого благання натовпу про народження звуку. Клянуся, це більше божевільного кохання в хвилях Егейського моря, тому що вони - вони, Арі, - бажали мене і тоді, коли ти від мене відрікся, і, якщо б ти щось розумів у великому понятті "театр", ти б зрозумів , що таке звести з розуму 25 тисяч глядачів за один вечір. Вони божеволіли від моєї "Норми", не розуміючи, що я співаю про себе. Мені часом здавалося, моє життя повторює її скорботну долю. Арі, я так само, як вона, не жила, а служила Великому. І так само принесла йому в жертву все".

Життя без любові

Найзнаменитіша гречанка в світі народилася в США в сім'ї бідного емігранта-аптекаря. Незадовго до її народження батьки втратили єдиного сина, тому вагітна мати пристрасно молила про хлопчика, а коли народилася Марія, кілька днів навіть не могла дивитися на неї. У дівчинки рано проявився неабиякий музичний дар, і мати одразу ж віддала її в музичну школу, сподіваючись таким чином витягнути сім'ю з убогості. Крім виснажливих занять Марія також мучила себе найжорстокішими дієтами, оскільки з дитинства була пухленькою. У 1947 році після виконання арії Джоконди у Вероні вона зустріла завзятого меломана і власника цегельного заводу Джованні Батіста Менегіні, який був удвічі старший за неї. Він став її захисником, спонсором, продюсером, а через два роки вони одружилися, але роль люблячого чоловіка йому вдавалася найменше. А для Каллас улюбленими партіями стали Травіата і Норма: "Вони приносять себе в жертву любові і цим очищають душу". Завдяки старанням зірка скинула 60 кілограмів і перетворилася на витончену леді, проте це не принесло їй щастя у особистому житті. Стосунки із чоловіком вичерпали себе...

Нещасна пристрасть

Свого Язона - найбагатшого грека в світі Аристотеля Онассіса - Каллас зустріла на балу у Венеції. Незабаром він запросив Марію і Джованні на свою знамениту яхту "Христина". На очах у здивованих гостей господар яхти і Марія раз у раз віддалялися в його кабіну. Це була шалена пристрасть. Каллас нарешті полюбила і перший раз в житті була щаслива. Вона залишила чоловіка і виїхала за своїм Арі в Нью-Йорк. Через сім років бурхливого роману у 43-річної Каллас з'явився шанс стати матір'ю. Однак Онассіс, у якого вже були спадкоємці, був невблаганний і поставив її перед вибором: або він, або дитина. Як і Медея, Марія принесла в жертву своє дитя. Втім, доля жорстоко помстилася Онассісу: спочатку в авіакатастрофі загинув його син, а потім від передозування наркотику померла дочка. Однак жертва не допомогла Марії - її коханий, якого вона стільки років благала одружитися, одружився з удовою американського президента Жаклін Кеннеді. Американські газети в день весілля вийшли з обуреними заголовками: "Джон помер вдруге!". Кажуть, що в цей день фактично померла і Каллас.

Втрачений голос

Марія Каллас пішла з життя в Парижі всього в 54 роки від зупинки серця. Цьому передували роки "творчої евтаназії", коли після смерті Онассіса щось сталося з її голосом, і вона припинила виступи.

"Ти не вірив, що я можу померти від любові. Знай же: я померла. Я більше не можу співати. Ти всюди будеш чути мій зниклий голос - він буде переслідувати тебе навіть уві сні, він оточить тебе, позбавить розуму, і ти здаси, тому що він вміє брати будь-які фортеці ... Я весь час думаю: чому мені все давалося з таким трудом? Моя краса. Мій голос. Моє коротке щастя ... Якщо б ти знав, як важко мені було співати після тебе ... Добрі критики намагаються мене підтримати, злі кричать, що я втратила голос в твоєму ліжку. Плювати. Плювати, Арі, я була така щаслива з тобою ... Арі, Каллас може міряти себе тільки міркою Каллас. І я прекрасно розумію, що по тій же мірі сьогоднішня я - ніхто ... ", - казала Каллас.

Шлях Каллас до православного грецького кладовища був усипаний квітами згідно з останньою волею Онассіса, вираженої в його заповіті. А через кілька днів після похорону могила виявилася розрита, а останки знайдені в дальньому кутку кладовища. Після цього тіло було піддано кремації і прах розвіяний над Егейським морем, хоча сама Каллас завжди боялася кремації.

За матеріалами: "Собеседник"

Довідка. Марія Каллас (Сесілія Софія Анна Марія Калогеропулос) народилася в сім'ї грецьких емігрантів 2 грудня 1923 року в Нью-Йорку. Батьки приділяли багато уваги музичному розвитку дочки. У три роки відбувається її перше знайомство зі світом класичної музики, в п'ять років вона починає заняття фортепіано, а вісім років вокалом. Для продовження музичної освіти Марія повертається в Афіни, де займається в афінській консерваторії під керівництвом співачки з Іспанії Ельвіри де Ідальго. Там же в Афінах відбувся перший виступ Марії в афінській опері.

Після закінчення Другої світової війни Марія повертається в Нью-Йорк і вже через два роки виступає на сцені амфітеатру "Арена ді Верона" в опері "Джоконда". За цим виступом слід стрімкий зліт популярності співачки. Каллас співає перші партії в "Аїді" Верді і "Нормі" Белліні, "Турандот" Джакомо Пуччіні. На початку 1949 року його робить неможливе - співає протягом одного тижня несумісні в вокальному відношенні партії. "Чотири голоси в одному горлі", - кажуть про неї.

У тому ж році вона гастролює по Південній Америці. У 1950 році виступає в "Ла Скала". Через три роки співачка досягає піку своєї популярності. Вона худне на 30 кг. Перетворюється її сценічний образ. Фантастичне поєднання чарівного голосу і ідеальну зовнішність підкорює весь світ. Каллас співає в операх: "Лючія ді Ламмермур" Доніцетті, "Норма" Белліні, "Медея" Керубіні, "Трубадур" і "Макбет" Верді, "Тоска" Пуччіні.

Зірка Каллас заходить в 1959 році, вона втрачає голос і йде зі сцени, спроба повернутися в 1964 році виявилася невдалою. На довершення до всього - негаразди в особистому житті, і зокрема - нещасна любов до Аристотеля Онассіса. У 1969 році Марія знімається в кіно в ролі Медеї у фільмі П'єра Паоло Пазоліні. Останні роки життя вона прожила в Парижі дуже замкнуто.

Померла Марія Каллас 16 вересня 1977 року в Парижі. Вона була кремована і похована на кладовищі Пер-Лашез, а пізніше її прах був розвіяний над Егейським морем.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme