ТОП-5 українських скандалів тижня

Розповідаємо про найгучніші скандали, що розгорілися або отримали розвиток на цьому тижні. Читайте в цьому випуску про те, як нахиляються і падають (інколи прямо на лексуси чиновників) флагштоки, встановлені до Дня Незалежності, про геноцид історичних будівель в Києві, про сцени і інсталяції, встановлені не в тих місцях, а також про мера Кривого рогу, якого знайшли мертвим, і мера Києва, в якого хочуть відібрати КМДА 

Валя Котик
Журналіст відділу «Життя», редактор відділу «Молодий укроп»
ТОП-5 українських скандалів тижня…

Журналісти Depo.ua зробили добірку найскандальніших подій 14-21 серпня.

В Ужгороді гигантський флагшток нахилився, а в Херсоні - завалився. На лексус чиновника, який курирував будівництво 

До Дня Незалежності в кількох містах України встановили гігантські флагштоки. Мабуть дуже спішили, бо у двох містах вже щось пішло не так.

В Ужгороді флагшток на площі Хмельницького вирішив покосплеїти Пізанську вежу. Зазначимо, що вартість робіт із монтажу склала 6,3 мільйона гривень, які виділили з Ужгородського міського та Закарпатського обласного бюджетів.

Флагшток в Ужгороді нахилився

В Херсоні встановлений в Парку Слави 72-метровий флагшток взагалі гепнувся. І не просто так, а на припаркований неподалік нього автомобіль "Лексус". Згодом ЗМІ повідомили, що це "Лексус"  посадовця ОДА, який курирував капбудівництво. Втім, те, що він його припаркував так близько, свідчить про те, що чиновник вірив, що флагшток встановлено на совість (ну або хотів отримати страховку...)

Флагшток у Херсоні завалився

В той же час, в декларації чиновника ніякого "Лексусу" нема. 

В ОДА заявили, що обвал стався через обірвання стропи.

Совкова інсталяція на Інститутській і сцена над пам'ятником братській могилі

Підготовка до святкування Дня Незлежності в Києві вже традиційно не обходиться без грандіозного скандалу. За один цей тиждень їх було два. Спочатку на Інститутській, яка тепер має назву Алеї Небесної сотні, поставили радянський автомат з газованкою, іграшкову машину, холодильник для морозива і інсталяцію радянської квартири. Вікна якої виходили прямо на портрети Героїв Небесної сотні. 

радянська інсталяція

 

скріншот

активісти ламають радянську інсталяцію

Це очікувано розлютило багатьох, що і вилилося в трощу даних декорацій. Невдовзі з’явилася поліція, затримала "вандалів", яких потім... побили в поліцейському автобусі. Звісно це нічим не нагадує події на інститутській взимку 2014. Сподіваємося, це були хоч не ті самі служиві.

Тим часом організатори заявили, що на цій локації планували знімати кіно та показати країну в часі, в тому числі й радянську добу. Мовляв, там були декорації і про інші історичні періоди. Ну ok, а чому саме там? Адже місця для зйомок в Києві - хоч греблю гати.

І от через день скандальні радянські інсталяції з Інститутської встановили вже на Майдані. Там, де лежали наші вбиті Герої. 

радянську інсталяцію встановили на майдані

Водночас стався другий поспіль гучний скандал. У Маріїнському парку встановили сцену прямо над пам'ятним знаком, присвяченим масово похованим можливо десь неподалік учасникам революції 1917 – 1921 років.

сцена на місці масових поховань

Звернув на це увагу заступник Кличка Володимир Прокопів. За його словами монтажні роботи відбувалися на місці масового поховання учасників революції 1917 – 1921 років, а місце перебуває в реєстрі нерухомих пам'яток.

Організатори концерту коментарі Укрінформу заявили, що немає підтверджень, що поховання здійснювалися саме на території, де нині розташована площа Конституції, і саме у тому місці, де був встановлений радянський пам’ятний знак.

"Водночас після демонтажу залишків пам’ятника загиблим більшовикам планується встановити меморіальну плиту, напис на якій має у рівній мірі виказати повагу до кожного загиблого та похованого в Маріїнському парку," – підкреслили організатори.

В Києві знесли садибу Барбана, почали зносити будинок Родіна і штурмують садибу Мурашка

Вночі в Києві знесли історичну садибу Барбана (1905 рік) на вулиці Обсерваторній, 6. Цей процес розпочався ще восени, на її місці хочуть звести 12-поверховий житловий комплекс. Місцеві жителі були проти забудови на Обсерваторній. Вони вважають, що будівництво масивної будівлі може зруйнувати старі будинки. До того ж, за словами активістів, будинок Барбала є (вже - був) рідкісним зразком одноповерхового житла середнього класу з цегляним декором. Водночас, охоронного статусу садиба ХІХ століття не мала.

садиба барбана

Фото: "Мапа Реновації"

Активісти перекривали дорогу і затуляли шлях будівельній техніці. Цілодобово чергували біля будиночку. Але не допомогло. За словами активіста Олега Симороз в ніч на 20 серпня забудовник під прикриттям тітушок зніс історичну садибу. 

На вулиці Гончара почали демонтаж будинку Осипа Родіна. Робітники розібрали дах і частину бічної стіни будівлі. Як повідомляє фейсбук-сторінка "Мапа Реновації, департамент охорони культурної спадщини КМДА відправив інспекторів до будинку та зафіксував демонтажні роботи. Готують відповідний припис.

будинок родіна

Фото: "Мапа Реновації"

На місці будинку планується побудувати новий ЖК.

будинок родіна

Фото: "Мапа Реновації"

Будинок Осипа Родіна – це кам’яна садиба 1882 року, розташована на вулиці Олеся Гончара, 71. Зведена двоповерховою за авторським проєктом архітектора Володимира Ніколаєва. Згодом з’явився третій поверх. Ця цегляна садиба є одним із двох збережених зразків забудови кінця ХІХ століття в цьому кварталі, на вулиці Гончара. Власниками садиби певний час були представники шляхетського роду Жубрів. До 2014 року тут був найменший театр Києва – "Вільна сцена" Київського академічного театру драми і комедії на Лівому березі й офісні приміщення.

А на Малій Житомирській, 14а рейдери штурмують садибу Мурашка - пам'ятку історії та архітектури Києва. Як повідомив заступник голови комісії з перевірки інформації щодо резонансних об’єктів будівництва та засновника "Штабу оборони Києва" Сергій Мельниченко, невідомі, у супроводі рейдерів у спецодязі (зовні схожі на муніципальну варту) за допомогою болгарки зрізали ригелі вхідного замка та увірвалися в будівлю, щоб викинути звідти місцевих мешканців. За словами Мельниченка, єдиний захисник садиби Олександр Глухов, який і досі там проживає, вкотре самотужки втримав оборону і не пропустив рейдерів: "Так, заручившись підтримкою "коронавірусу", пан Глухов став на заваді тітуханам, які злякавшись його тимчасового "союзника", не змогли увійти в житло і викинути інфіковану людину. Тож, рейдери не змогли реалізувати свої наміри та покинули будівлю".

Проте Мельниченко зазначає, що ймовірніше за все є вагомі підстави вважати, що штурмовики ще повернуться.

садиба мурашка

Мера Кривого Рогу Костянтина Павлова знайшли мертвим, всі сперечаються, вбивство це чи самогубство

В неділю стало відомо, що мера Кривого Рогу Костянтина Павлова знайшли застреленим на ганку його будинку. Сім'я в той час перебувала на відпочинку. 

будинок в якому застрелився мер кривого рогу

мер кривого рогу павлов

Невдовзі з'явилася інформація, що мер застрелився. Але в його партії ОПЗЖ наголошують, що не вірять ні в яке самогубство. Депутатка міськради Кривого Рогу Вікторія Третяк повідомила, що на світлинах, яких показали посадовцям міськради, вона побачила сліди побиття на тілі загиблого міського голови Кривого Рогу Костянтина Павлова.

За даними Telegram-каналів, перед смертю Павлов всю ніч не спав, ходив зі зброєю, багато говорив по телефону, а потім очистив історію листування у месенджерах. Згодом з'явилося відео з камери відеоспостереження та була знайдена записка, написана його рукою.

Павлов переміг на виборах мера Кривого Рогу в грудні 2020 року, від ОПЗЖ. У другому турі він переміг кандидата від партії президента Володимира Зеленського "Слуга народу". Після смерті Павлова тимчасово виконуючим обов'язки мера Кривого Рогу буде секретар міськради Олександр Котляр від "Слуги народу". Голова Комітету виборців України Олексій Кошель в ексклюзивному коментарі Depo.Дніпро зазначив, що заяви представників "Слуги народу" про неможливість проведення позачергових виборів міського голови восени 2021 року можна розглядати, як спробу штучно затягти процес.

Кличка можуть зняти з посади КМДА 

Чутки про це ходять і підігріваються увесь тиждень. Подейкують, що питання звільнення Віталія Кличка з посади голови КМДА вже майже вирішене. Називають можливих претендентів на посаду голови КМДА, ті публічно відхрещуються. Сам Кличко каже, що його можуть зняти з посади після РНБО 20 серпня. Цікаво, що Кличка запросили на це засідання, але він заявив, що отримав запрошення за дві с половиною години до його початку і не зможе бути присутнім фізично, адже поїхав в робочу поїздку на Чернігівщину як голова Асоціації міст України.

Читайте також: Клінч з Київрадою: Чому новий глава КМДА все одно залежатиме від Кличка

 

 

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme