Супрун закликала уникати ейджизму

Дискримінація за віковою ознакою, або ейджизм, може негативно впливати на загальний стан здоров'я

Про це йдеться у дописі  в.о. міністра охорони здоров'я Уляни Супрун у Facebook, передає Depo.ua.

Вона навела приклади ейджизму: "Його проявом може бути упереджене ставлення, дискримінація або дії, що закріплюють стереотипи. Коли людину не беруть на роботу, бо їй 45+ — це ейджизм. Коли людину під час виконання посадових повноважень кличуть "хлопчиком/дівчинкою/молоденьким/молоденькою" — це також ейджизм".

За її даними, дискримінація за віковою ознакою може сприяти розвитку серцево-судинних захворювань, артриту та депресії.

"Більш того, є дані, які вказують, що люди літнього віку, які негативно сприймають старіння (в тому числі через вікову дискримінацію) живуть на 7,5 років менше, ніж ті, що сприймають його позитивно", – додала Супрун.

Вона підкреслила, що жертвами ейджизму стають не тільки літні люди, а й молодь.

"Найбільш поширена форма — зневажливе ставлення на роботі, небажання або неготовність сприймати серйозно думку чи позицію молодого спеціаліста. Хоча ефективність і професійність не залежить від віку", – зауважила в.о. очільника МОЗ.

Вона висловилася за врегулювання ситуації за допомогою законодавства – наприклад, заборону встановлювати вікові обмеження при працевлаштуванні, а також моніторинг оголошень з вакансіями, щоб запобігти ейджизму.

Нагадаємо, в Україні у квітні 2017 року запровадили пріоритетне залишення на роботі осіб передпенсійного віку. Відповідні зміни внесли до Кодексу законів про працю.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme