Широкине стало "путінською виделкою" для України

Здати Широкине не можна і захищати його ефективно через Мінські домовленості не можна

Широкине стало "путінською виделкою" для…

Російсько-терористичні війська посилюють обстріли Широкиного. Тепер бойовики, майже не соромлячись, використовують не лише міномети та гранатомети, а й серйозну артилерію та танкові гармати. Бійці батальйону "Азов", що тримають рубежі в селі, побоюються, що Широкине спіткає доля Донецького аеропорту - всі будівлі будуть знищені і їм просто не буде чого захищати.

Методичними обстрілами села російські окупанти намагаються змусити наші збройні сили відступити з висот на території Широкиного і у такий спосіб відрізати від України ще один, хай і невеличкий шматок. А далі можна буде у такий же спосіб витісняти українські війська і з інших населених пунктів.

Про стратегічне значення селища "пушкінської слави" Широкиного, і чому його не можна віддавати окупантам, depo.ua уже писав. До того ж відступ з цього села не лише відкриє терористам прямий шлях на Маріуполь, а й створить серйозну загрозу оточення для наших частин в Лебединському і Комінтерновому, і тоді невеличкий відрізаний шматок території може перетворитися у чималенький, а лінія фронту підійде впритул до півмільйонного Маріуполя.


Аби убезпечити Широкине українська армія мусить або перейти в наступ та відтіснити ворога подалі або ж використовувати свою дальнобійну крупнокаліберну артилерію та постійно подавляти вогневі точки супротивника. Не варто нагадувати, що обидва ці шляхи протирічать Мінським домовленостям, яких Україна намагається дотримуватися попри постійні порушення з боку окупантів.

Мабуть саме тому Україна і запропонувала пацифічний план щодо Широкиного - створення там демілітаризованої зони. Відповідні пропозиції українська сторона презентувала на останньому засіданні Спільного центру з контролю та координації питань припинення вогню та стабілізації лінії розмежування, куди входять представники ОБСЄ та Збройних сил Росії.


Представлений план, зокрема, передбачає "повне припинення вогню, відведення військових підрозділів сторін на визначену відстань, встановлення веб-камер, а також проведення українськими фахівцями робіт з розмінування села та прилеглої території". Отже пропонується зробити село по суті нейтральною зоною, але є великі та обгрунтовані побоювання, що демілітаризація виявиться просто здачею села окупантам, адже жодні мирні домовленості, яких було досягнуто за рік війни російсько-терористичними військами в повному обсязі не виконувалися. І жодні веб-камери від ОБСЄ аж ніяк не зможуть завадити бойовикам зайняти порожнє та розміноване село, як не  змогли моніторінгові місії ОБСЄ змусити "православних терористів" дотримуватися умов і першого і другого мінських мирних планів.

Таким чином ми бачимо в Широкіному продовження путінської "тактики салямі". Зв'язавши Україні руки мінськими угодами, путінські терористи ці угоди порушують, але на окремих ділянках "лінії зіткнення", сподіваючись що заради одного Дебальцевого чи Широкиного Україна та Європа остаточно ховати мирні угоди не стануть. Власне, з Дебальцевим все пройшло "на ура" і стратегічно важливе місто віджали і з мирних домовленостей не вийшли. Наступним відрізаним "шматком салямі" цілком може стати і Широкине а, якщо пощастить то і з Лебединським з Комінтерновим до купи. А далі можна буде виважено та послідовно відрізати й інші шматки.

Читайте також:

Стратегія Новоросії: Навіщо терористам Станиця Луганська (КАРТА)

Стратегія Новоросії: Навіщо терористам Авдіївка (КАРТА)

Стратегія Новоросії: Артемівськ - ключ до перемоги росіян на Донбасі (КАРТА)

Стратегія Новоросії: Навіщо терористи "гризуть" Широкине, де відпочивав Пушкін (КАРТА)

Стратегія Новоросії: Навіщо терористам село "козіцинської слави" Трьохізбенка (КАРТА)

Стратегія Новоросії: Чого терористи шукають в Щасті (КАРТА)


 

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme