Стратегія Новоросії: Навіщо терористам село "козіцинської слави" Трьохізбенка (КАРТА)

Російсько-терористичні війська не залишають спроб захопити відносно невелике село Трьохізбенка, що на Луганщині

Стратегія Новоросії: Навіщо терористам с…

Бойовики мало не щодня обстрілюють населений пункт, періодично намагаючись просунутися на лівий берег Сіверського Дінця. Сьогодні, відбулася чергова спроба терористів прорватися в село. Наші військові вогнем у відповідь атаку терористів зупинили.

Само по собі розташоване на лівому березі Дінця Трьохізбенка, в якому до війни налічувалося трохи більше 2000 жителів, мало чим примітне, хоча й старше за обласний центр щонайменше на 150 років. Поселення "Трьохізбяне" відоме в писемних джерелах з 1647 року. Як видно з назви, засноване воно було не українцями. Трьохізбенка, як і Станиця Луганська, про значення якої в цій війні depo.ua писав раніше, було засноване донськими козаками.

За свою більш ніж 350-річну історію село прославилося лише одного разу - саме там народився провідник козацького повстання 1708-09 років Кондратій Булавін. Трьохізбенка активно підтримала повстання за що була спалена царськими військами, а саме місце було відібрано з території Війська Донського.

Пам'ятник Кондратію Булавіну

Але для російсько-терористичних військ Трьохізбенка цікава зовсім не як батьківщина колишнього отамана-бунтівника, хоча саме "казачкі" сумнозвісного донського отамана Козіцина брали активну участь як у захопленні села на початку війни, так і у нових спробах його захопити. Відзначилися "казачкі" й тим, що розстріляли з артилерії місцевий православний храм.

Важливість села пояснюється перш за все його зручним розташуванням. Як відомо, наразі лінія фронту на Луганщині проходить по руслу Сіверського Донця, який є серйозною природною перешкодою на шляху терористів на північ області. Отже, критично важливим для успішності подібного наступу, уже не раз анонсованого ватажками луганських терористів, є захоплення плацдарму на лівому березі Донця, а Трьохізбенка є одним з найзручніших місць для цього. Власне, великі автошляхи перетинають Сіверський Донець на території театру воєнних дій лише в трьох місцях: в Щасті, Станиці Луганській і Трьохізбенці.

Зруйнований міст в Трьохізбенці

Зокрема, через Трьохізбенку пролягає важлива автодорога, що поєднує окупований Алчевськ з одним з найбільших міст неокупованої північної частини Луганщини - Старобільськом. В іншому напрямку через село йде дорога на агломерацію Северодонецьк-Лисичанськ-Рубіжне. Таким чином, в разі створення в Трьохізбенці терористичного плацдарму, вони зможуть одночасно розвинути наступ на Сєверодонецьк та Лисичанськ, як по правому берегу Донця через "Бахмутку", так і по лівому.

Крім того, захоплення Трьохізбенки дозволяє вдарити з правого флангу та тилу по стратегічно важливому та добре захищеному з фронту місту Щастя, або ж блокувати трасу Н-21 - єдину, яка сполучає Щастя з іншими великими неокупованими містами Луганщини, створивши таким чином "щастинський котел".

Отже, захоплення Трьохізбенки відкриває перед терористами-окупантами аж декілька можливих варіантів подальшого розвитку наступу і, якщо дозволити їм заволодіти селом, наслідки можуть бути дуже серйозними. Саме тому Трьохізбенка має стати для російсько-терористичних військ неприступною.

Читайте також:

Стратегія Новоросії: Навіщо терористам Станиця Луганська (КАРТА)

Стратегія Новоросії: Навіщо терористам Авдіївка (КАРТА)

Стратегія Новоросії: Артемівськ - ключ до перемоги росіян на Донбасі (КАРТА)

Стратегія Новоросії: Навіщо терористи "гризуть" Широкине, де відпочивав Пушкін (КАРТА)

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme