Страшні наслідки дистанційної роботи: Як не стати С'юзан

Британські дослідники показали, як через 25 років можуть виглядати люди, що почали працювати дистанційно під час пандемії COVID-19. І картина, м'яко кажучи, невтішна

Журналіст відділу "Життя"
Страшні наслідки дистанційної роботи: Як…
Фото: Directly Apply

Рекрутингове агентство Directly Apply створило модель людини майбутнього, яка працює з дому. Проєкт реалізовували у кооперації з кінічними психологами, експертами зі здоров'я та фітнесу.  С'юзан – а саме так назвали дітище – виявилася комп'ютерною антиутопією,  але не вироком. Адже зі свідомим підходом до процесу усих негативних наслідків домашньої роботи для здоров'я може уникнути. Depo.ua наводить найважливіше з британського дослідження. 

Синдром комп'ютерного зору

Через напружене вдивляння у монітор може розвинутися так званий синдром комп'ютерного бачення, що проявляється у неконтрольованих рухах очима, сухості, запаленні та подразненні очей, розмитій картинці. 

Що робити

Експерти рекомендують дотримуватися дистанції як мінімум у 60 сантиментрів між очима та екраном комп'ютера та використовувати пом'якшені джерела освітлення. Ще одна рекомендація – робити перерви у роботі. 

Так, доктор Меттью Гардінер, офтальмолог Цетру ока та вуха у Массачусетсі радить хоча б на хвилину відриватися від екрану кожні 15-30 хвилин. 

"Відведіть погляд від екрану. Зробіть щось інше, сфокусуйтесь на більш віддаленій точці", – розповів він The Daily Mail

Погана постава

Одна й та сама робоча поза, помножена на гіподинамію, призводить до деформації постави – шия витягується, а плечі скругляються.  Може сформуватися так званий шийний кіфоз, що, у свою чергу, ризикує призвести до порушення постави загалом. 

Що робити при поганій поставі

У Шпиталі спеціальної хірургії у Нью-Йорку радять змінювати позу щогодини, навіть якщо людині у ній абсолютно комфортно. Кожні тридцять-сорок хвилин бажано підніматися і рухатися – хоча б ходити кімнатою. 

Крім того, доктор Денієл Рю, професор ортопедичної хірургії у Медичному центрі Університету Коламбії у Нью-Йорку радить приділити увагу вибору зручного крісла. Краще, щоб на нього можна було відкинутися назад і перепочити. Так розвантажиться шия. 

Напруга від постійного друку

Через один і той самий набір рухів руками – кисть лежить на мишці і переставляє курсор або ж ми набираємо текст на клавіатурі – і постійне напруження в одній і тій самій ділянці руки може сформуватися неприємний синдром, що проявлятиметься болем у суглобам, нервовими посіпуваннями і слабкістю. 

Що робити

У Національній службі здоров'я Британії, знову ж таки, радять робити перерви в роботі, крім того, подбати, щоб робоче місце, клавіатура та миша були абсолютно комфортними для користувача. 

Лікар Сайтц з клініки Клівленда також радить змінювати положення саме під час роботи. Наприклад, почергово працювати за ноутбуком сидячи або стоячи. 

Втрата волосся, погана шкіра та темні кола під очима

Брак вітаміну D, який виробляється завдяки сонячному промінню, може підвищити ризик облисіння і погано впливає на шкіру, особливо за умови дефіциту ще й вітаміну B-12. Шкіра може стати блідою та виснаженою, є ризик появи додаткових зморшок. Зокрема, якщо людина не дотримується рекомендацій і постійно фокусується у монітор, це може прискорити формування так званих гусячих лапок навколо очей та зморшок на лобі. Крім того, тривалі періоди неправильного способу життя призводять до появи темних кіл під очима. 

Що робити

Рекомендації експертів очевидні – знаходити можливість вирватися на прогулянку під час обідньої перерви, або прокинутися раніше заради хоча б кількох кіл навколо будинку. При цьому нутриціоністка Елісон Тедстоун зі Служби здоров'я Англії під час карантину радила приймати харчові добавки з вітаміном D, передає Insider

Також варто не палити, а виходячи на двір, не забувати про панаму та сонцезахисний крем для обличчя. 

Вкрай важливо пити достатню кількість води, але не на ніч. Згідно з даними дослідницького центру клініки Мейо у США, саме звичка забагато пити перед сном, паління, надлишок солі у раціоні та брак сну призводять до формування темних кіл. 

Ожиріння 

Через брак емоцій та потребу перевантажити мозок багато дистанційних працівників вдаються до численних перекусів протягом дня. Крім того, занурюються в роботу і замість приготувати здорову їжу задовільняються напівфабрикатами. Адже якщо в офісі можна, наприклад, вийти на бізнес-ланч, вдома така традиція рідко у кого є. Все це у підсумку осідає на тілі у вигляді зайвих кілограм. 

Що робити

Відмовитися від перекусів (чергове печиво краще замінити склянкою води) і приділяти достатню увагу фізичним вправам. До речі, у ВООЗ стверджують, що людина, яка прагне бути здоровою, має приділяти фізичним вправам від 150 до 300 хвилин на тиждень. 

Інші поради від експертів

Команда проєкту поділилася і загальними рекомендаціями для тих, хто наразі змушений працювати дистанційно. На їхню думку, важливо:

– Дотримуватися режиму дня

На думку психологині Рейчел М. Аллан, життя за розкладом – запорука  емоційного здоров'я віддалених працівників. Чіткий розклад допомагає активізуватися і тримати фокус на справах. 

– Спілкуватися з людьми

Як стверджує психоогиня Кейт Брітон, без прямого контакту з іншими людьми ми наражаємося на небезпеку підвищеня кортизолу, що, у свою чергу, створює ризик гіпертонії. 

Тож навіть вирішивши всі справи у Facebook та Viber, варто подбати хоча б про періодичні зустрічі з друзями та колегами. Звісно ж, із виконанням усіх правил адаптивного карантину.  Також краще не ігнорувати можливість регулярних нарад з колегами – бодай, у режимі онлайн. 

– Стежити за балансом між роботою та відпочинком

За статистикою, під час карантину люди в середньому стали працювати більше – аби вчасно піти відпочивати банально не вистачає організованості. Кейт Брітон акцентує, що варто щодня нагадувати: щоб лишитися здоровим, без відпочинку не можна. 

"Намагайтеся відокремити робочу зону від простору для відпочинку, якщо це можливо", – радить експертка.

Якщо можливості розвести активності по окремих кімнатах немає, можна просто скористатися методом зонування, коли одна частина території візуально та психологічно відокремлюється від іншої, наприклад, кольором шпалер чи просто стійкою з вазонами. 

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme