Справа Шеремета: В Африці журналісти зі 150 країн вимагали покарати вбивць

На глобальному марші солідарності журналістів вимагали справедливості у справі убивства Павла Шеремета

Про це заявив глава НСЖУ Сергій Томіленко у Facebook, інформує Depo.ua.

"Майже 400 журналістів з усього світу взяли участь у марші солідарності, який пройшов центром столиці Тунісу увечері 11 червня. На заході, ініційованому з нагоди відкриття у Тунісі 30-го Конгресу Міжнародної федерації журналістів, скандували "Солідарність" та вимагали справедливості у справах убивств журналістів по всьому світу", - розповів він.

Хода закінчилася біля будівлі Асоціації журналістів Тунісу, на фасаді якої вивішено великий банер з фото Павла Шеремета, Яна Кусяка, Дафни Галіціі та інших загиблих співробітників медіа.

Конгрес Міжнародної федерації журналістів уперше за 90-річну історію проходить на африканському континенті. Його учасниками є представники журналістських асоціацій та спілок з понад 150 країн світу. Нинішній Конгрес присвячений викликам для журналістики у цифрову епоху, зокрема, планується затвердження нової редакції глобального кодексу журналістської етики.

СвітÐ

Нагадаємо, за словами генпрокурора Юрія Луценка, коло підозрюваних у вбивстві Шеремета серйозно звузилося.

За майже 2 роки розслідування слідство не має реальної доказової бази у справі про вбивство журналіста Павла Шеремета, докази ще збираються.

28 лютого президент Петро Порошенко пообіцяв робити все, аби вбивства журналістів, зокрема Шеремета, були розслідувані.

Національна поліція з 24 липня 2017 року засекретила всі рішення судів у справі про вбивство Павла Шеремета.

Довідка: Павло Шеремет загинув у центрі Києва вранці 20 липня, коли в автомобілі, на якому він їхав, здетонував вибуховий пристрій, слідчі кваліфікували подію як умисне вбивство. На відеозаписах, які фіксують момент підкладання вибухівки, були помітні силуети ймовірних убивць, але з'явилася інформація, що МВС також має записи з рисами облич імовірних злочинців.

Шеремет до смерті працював в інтернет-виданні "Українська правда" та на Радіо "Вести". В Україні одразу створили опергрупу з розслідування цього вбивства, до якої увійшли представники ФБР.

Слідство розглядає п'ять версій вбивства Павла Шеремета: злочин здійснений через професійну діяльність на Росії і Білорусі; помилка в об'єкті злочину (готувалося вбивство, цивільної дружини Шеремета власника видання "Українська правда" Олени Притули); професійна діяльність в Україні – за критичні публікації у виданні "Українська правда" та на радіо "Вести"; зусилля в дестабілізації ситуації в державі; конфліктні ситуації в особистому житті Павла Шеремета – сімейне, комерційне і фінансове становище.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme