Вбивство Шеремета: За 2 роки слідство не назбирало доказів

За майже 2 роки розслідування слідство не має реальної доказової бази у справі про вбивство журналіста Павла Шеремета, докази ще збираються

Про це повідомив заступник глави Служби безпеки України Віктор Кононенко в п'ятницю на брифінгу в Києві, відповідаючи на питання про те, як проходить розслідування, передає Depo.ua з посиланням на "Інтерфакс-Україна".

"У нас немає реальної доказової бази, яку ми до сих пір отримуємо", - сказав Кононенко.

Заступник голови СБУ нагадав, що співробітники спецслужби входять до слідчо-оперативної групи Генеральної прокуратури та Національної поліції, яка розслідує цей злочин.

"На жаль, нічого нового сказати не можу", - сказав він.

Відповідаючи на запитання про те, що заважає розкриттю злочину, Кононенко сказав: "Обставини".

Нагадаємо, 28 лютого президент Петро Порошенко пообіцяв робити все, аби вбивства журналістів, зокрема Павла Шеремета, були розслідувані.

Національна поліція з 24 липня 2017 року засекретила всі рішення судів у справі про вбивство журналіста Павла Шеремета, що стало відомо у вересні.

Довідка: Павло Шеремет загинув у центрі Києва вранці 20 липня, коли в автомобілі, на якому він їхав, здетонував вибуховий пристрій, слідчі кваліфікували подію як умисне вбивство. На відеозаписах, які фіксують момент підкладання вибухівки, були помітні силуети ймовірних убивць, але з'явилася інформація, що МВС також має записи з рисами облич імовірних злочинців.

Шеремет до смерті працював в інтернет-виданні "Українська правда" та на Радіо "Вєсті". В Україні одразу створили опергрупу з розслідування цього вбивства, до якої увійшли представники ФБР.

Слідство наразі роглядає чотири версії вбивства Шеремета, як пріоритетну - журналіста Павла професійну діяльність.

З цим пов'язаний ще один скандал. 10 травня журналісти OCCRP та Слідства.Інфо з'ясвали, що Ігор Устименко, який працював в СБУ принаймні станом на 2014 рік, начебто був помічений біля місця закладки вибухівки. Він приїхав на місце події на "Шкоді Октавії" АА 2551 МО сірого кольору. Її зафіксували кілька камер спостереження в районі, де проживав Шеремет. Журналістів, які накопали цю інформацію, уже викликали на допит.

Сам Устименко відмовився коментувати свої зв'язки зі службою, хоча вже побував на допиті в Нацполіції 15 травня.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme