Спалах чи епідемія: Що варто знати про кір

За дев'ять місяців на кір захворіло понад 3 тис. українців

Спалах чи епідемія: Що варто знати про к…

Хоча епідемії хвороби у країні немає, у Мережі час від часу з'являється тривожна інформація. Зокрема, користувачів сполошила історія від мами захворілої дитини Тетяни Клішиної. Так, жінка з дитиною опинилася в інфекційній лікарні після відвідування цирку "Кобзов" на Контрактовій площі.

"Все б нічого, з ким не буває. Але! Всі діти, що перебувають з нами в палаті (бокс №1), побували в одному і тому ж місці!" – розповіла Клішина.

При цьому маленькі пацієнти відвідали вистави в різний час - з 20 по 25 грудня минулого року.

У цирку скасовувати вистави не планують, хоча одного з працівників шпиталізували з кором ще наприкінці грудня. Інкубаційний період хвороби становить 21 день.

"Лабораторно вже підтверджено кір у працівника цирку, який був госпіталізований 24 числа", – запевняють у лабораторії Мінохороноздоров'я.

Додамо, що в загалом у Києві в 2017 році на кір захворіли 87 осіб (з них – 63 дітей), від початку 2018 року вже зареєстровано 54 випадки (43 дітей і 11 дорослих).

Як захиститися від хвороби

Спалах хвороби трапляється кожні шість років, і попередні піки були зафіксовані у 2006 та 2012 роках.

У МОН стверджують, що головний спосіб захисту - вакцинація. Нарікають, що станом на минулий рік лише 50% дітей були щеплені за календарем.

Між тим, стовідсоткового захисту вакцинація не дає.

"Всі діти різного віку, з тим же діагнозом, не залежно щеплені чи ні (наприклад, моя дитина щеплена)", - пише Клішина у пості.

Також медики радять тимчасово утриматися від відвідування масових заходів, слідкувати за загальним станом здоров'я, дотримуватися гігієнічних норм.

Шляхи зараження

Кір передається повітряно-крапельним шляхом при контакті з хворою людиною. Ризик підвищується, якщо співрозмовник кашляє або чхає.

Вірус може навіть кочувати в інші приміщення через відкриті кватирки і вентиляцію.

Інкубаційний період - 1-3 тижні.

Симптоми хвороби

Людина відчуває слабкість, погано спить, підвищується температура до 39-40 градусів. На другий день з'являються характерні висипи на слизовій рота та на шкірі. Хвороба може супроводжуватися нежитем, головним болем, розладами травлення.

Є ризик розвитку ускладнень - пневмонії або енцифаліту.

Хворим рекомендують дотримуватися постільного режиму, лікують хворобу переважно в домашніх умовах під наглядом лікаря. Рекомендують багато пити і споживати легку, але корисну їжу - збагатити раціон фруктами та овочами.

Специфічних ліків від кору немає, тож за потребою приймають симптоматичні - жарознижувальні пігулки або ж препарати від нежиті. Висипання спеціальної обробки не потребують.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme