Sony викупила частку Майкла Джексона в спільній компанії за $750 млн

Японська корпорація Sony уклала угоду зі спадкоємцями співака Майкла Джексона про викуп у них 50-відсоткової частки Sony
Depo.Життя
15 березня 2016 08:16
ФОТО: depo.ua

Таким чином, Sony стане єдиним власником видавництва, якому належать права на тисячі музичних композицій, в тому числі на пісні The Beatles, повідомляє depo.ua з посиланням на ВВС.

Спочатку музичний каталог був придбаний Майклом Джексоном в 1985 році. Через десять років він домовився з Sony про злиття каталогу з видавничим бізнесом корпорації - в результаті була утворена компанія Sony / ATV Music Publishing.

Угода виявилася вкрай вигідною для Джексона. У 1985 році він заплатив за каталог 47,5 млн доларів (багато радників відмовляли його від такого марнотратства), а передав його в управління нової компанії за 115 млн доларів і за 50-процентну частку в самій компанії.

Крім цього, згідно з умовами угоди, Sony не мала права займатися видавничим бізнесом інакше, крім як через спільну компанію, уточнює Forbes. В результаті Майкл Джексон і його спадкоємці отримували відрахування як за старими копірайтам, так і за новими, придбаним компанією пізніше: від композицій репера Емінема до пісень кантрі-поп-виконавиці Тейлор Свіфт.

Терміни закриття угоди можуть варіюватися в залежності від процедурних питань.

Більше актуальних новин читайте на Depo.Життя