Скандальні вибори: Якими ексцесами прославилися кандидати інших країн

Кампанії кандидатів перед другим туром президентських виборів почали розвиватися у геть неочікуваному напрямку. Здається, що Україна може стати світовим чемпіоном з передвиборчого абсурду. Втім, в інших країнах теж траплялося всяке...

Журналіст відділу "Життя"
Скандальні вибори: Якими ексцесами просл…

Depo.ua пропонує підбірку скандалів і передвиборчих ексцесів у різних країнах. 

США, 1988: Інтимні світлини та самоусунення

Екс-сенатор штату Колорадо Гаррі Харт вирішив взяти участь у президентських перегонах і був фаворитом у демократів. Втім, у виданні Miami Herald написали, що у одруженого політика інтрижка з юною моделлю. Харт роману не визнав, натомість обурено звернувся до видання з вимогою довести звинувачення. 

Пізніше це зробили інші журналісти - National Enquirer оприлюднив світлини моделі Донни Райс, яка сиділа у Харта на колінах під час прогулянці на яхті. 

Після цього Харт зняв свою кандидатуру.  

У підсумку в виборах переміг республіканець Джордж Буш старший. Сам Харт захистив докторську з політології у Оксфорді, написав кілька книжок, публікувався в аналітичних виданнях. 

CША, 1990-ті - 2000-ні: Кандидат-чемпіон

Ліндон Ларуш аж вісім разів брав участь у президентських перегонах.  Критики називали його "екстремістом, фашистом та антисемітом". Крім того, політик зажив слави "лідера однієї з найдивніших груп в історії країни". 

У 1992-му Ларуш опинився за гратами через звинувачення у махінаціях та порушенні податкового законодавства. Але від амбіцій політик не відмовився і продовжував вести кампанію з тюремної камери. 

У 1992-му Ларуш опинився за гратами через звинувачення у махінаціях та порушенні податкового законодавства. Але від амбіцій політик не відмовився і продовжував вести кампанію з тюремної камери. 

А у 2004-му Федеральна виборча комісія країни зазначила, що кандидат отримав ледь не найбільшу кількість індивідуальних грошових внесків за кампанію.

Також політик заснував рух Ларуш, який пропагував доволі ексцентричні ідеї на кшталт колонізації Марсу. 

США, 2016: "Нецивілізована війна"

Дебати між кандидатами у президенти Дональдом Трампом і Гіларі Клінтон у ЗМІ назвали "огидною війною слів між двома кандидатами, позбавленою цивілізованості; шоу - не схожі на жодні президентські дебати останнього часу".  Обговорювали і злите відео, на якому Трамп описує жінок не надто цивілізованими словами,  і атаки російських хакерів і сексуальне життя чоловіка Гіларі Білла. 

Зрештою, певний час розмова точилася навколо того, хто гірше ставиться до жінок - Дональд чи Білл. 

"Якщо порівняти із Біллом Клінтоном, то я говорив, а він робив. В історії політики ще не було нікого, хто так ображав жінок. Я ж людей поважаю", - зауважив Трамп. 

Франція 2017: Фейкові зарплати для близьких

Останні президентські вибори у Франції часто називали "політичною мильною оперою", бо у кампанії було чимало неочікуваних поворотів. 

Один з лідерів перегонів Франсуа Фійон вляпався у гучний скандал - 63-річного політика звинуватили в тому, що він з державного бюджету платив своїм дітям та дружині за роботу, яку вони не робили.  

Фійона закликали самоусунутися, однак політик цього не робив. Тим часом його рейтинги стрімко падали. 

Тим часом довіра до іншого кандидата, Еммануеля Макрона, зростала. 

Йому вдалося обійти і ще одну претендентку - Марі Ле Пен.  По-перше, їй довелося пояснювати власне ставлення до огріхів колеги-республіканця Фійона. По-друге, її риторика виявилася аж надто агресивною - її закликали позбавити недоторканості через жорстокі картинки у Twitter.  А ще, одного з радників Марі зняли на камеру, коли він розігрував сцени Голокосту.  Логічно, що подругу Путіна французи не побажали бачити при владі. 

Бразилія, 2018: Кампанія з камери та лікарняного ліжка

На початку цього року президентське крісло Бразилії зайняв Жаїр Болсонару - правий політик, якого звинувачували у расизмі та гомофобії і який зазначав, що "підтримує тортури".

Президентську кампанію назвали "найважчою" за десятиріччя.  До останнього бразильці не могли визначитися, за кого ж їм голосувати. 

Наприклад, посісти "трон" зголосився президент минулих років Лула да Сілва. Втім, повернутися на статусну посаду політик вирішив з тюремної камери, де відбував термін за корупційну змову. Да Сілву звинуватили у нечесних стосунках з будівельною компанією, яка розплатилася з ним будинком біля моря. 

Певний час да Сілва навіть лідирував у рейтингах. Але зрештою таки зняв свою кандидатуру. 

Натомість право представляти свою Робітничу партію делегував Фернандо Ададді. 

Жаїру Болсонару пыд час кампанії довелося не солодко.  Під час передвиборчого мітингу кандидата поранили ножем в живіт. Рану йому зашили, але відновлювати здоров'я довелося ще тиждень. 

 

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme