Скандал в Охматдиті: Як онкохворих дітей обікрали на 8 мільйонів

Завідувачку складу лікарні "Охматдит" звинувачують у розкраданні ліків на 8 млн. Більшість медикаментів призначалися для онкохворих дітей

Скандал в Охматдиті: Як онкохворих дітей…

За версією слідства, завідувачка Оксана Ярова та ще шість медсестер протягом кількох років наживалися на препаратах, які могли б врятувати не одне життя, передає Depo.ua. Злочинні дії тривали з 2012 по 2015 роки. Аби висунути звинувачення, знадобилося ще кілька років, адже для цього перевіряли тисячі історій хвороб та шукали випадки списання ліків.

Як заявляє прокурор Роман Гавриш, куди медсестри дівали медикаменти, наразі невідомо.

"Ми тільки знаємо, що вона отримувала одну кількість ліків, видала меншу кількість і робила дописки в документах бухгалтерських – і відповідну різницю привласнювала собі", - зазначає він.

Додає, що пані Ярова вдавалася до підробки бухгалтерських документів - фальсифікацію вже підтвердили експерти.

Ситуацією ж з медикаментами зацікавилися після того, як один з завідувачів відділень запідозрив, що частина ліків не надходить до його відділень, повідомляє tsn.ua.

Учасник опікунської ради лікарні Ірина Литовченко вважає, що медсестри діяли не самі. Адже треба було заповнити одразу три накладні - для складу, відділення і бухгалтерії. Суми в документах були різні. Тож пані Литовченко впевнена, що без лікаря у злочинців нічого б не вийшло.

Керівниця Охматдиту Ірина Садов'як стверджує, що зараз система з ліками діє злагоджено: кожна медсестра знає, який препарат надійшов і для якої дитини. Раніше ж чіткості не було, тому контролювати обіг медикаментів було складно.

Підтверджує ніби-то надійність роботи складу лікарні і його нинішня завідувачка Тетяна Люта.

"Відділення визначає потребу у ліках і оформлює це у трьох примірниках. Вони завіряються завідувачами відділення, заступником головного лікаря і бухгалтера. З цими трьома примірниками, які вже підписані, старша медсестра звертається на склад. Є призначення для пацієнта, і під нього видаються ліки", - зазначає вона у сюжеті ICTV.ua.

Наразі суд відправив Ярову під нічний домашній арешт. Їй загрожує до 12 років за гратами. Своєї провини жінка не визнає і він коментарів відмовляється. Її адвокат також зберігає мовчанку.

Між тим, скандали навколо медикаментів для Охматдиту не вперше. Минулої осені член правління "Центру протидії корупції" Олександра Устінова в матеріалі для "Укрправди" зазначала, що на складах лікарні зіпсувалося препаратів на $500 тис. Крім того, експертка звинуватила керівництво клініки в тому, що воно закуповує дорожчі і менш популярні у світі препарати, аби отримати відкат.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme