Що відомо про Наталію Каплан, яка дуже грубо "повертається додому"

Двоюрідна сестра Олега Сенцова Наталія Каплан тільки що приголомшила своїх підписників дуже грубим висловлюванням про Україну. І повідомила, що повертається додому

Валя Котик
Журналіст відділу «Життя», редактор відділу «Молодий укроп»
Що відомо про Наталію Каплан, яка дуже г…

Наталія Каплан назвала Україну, "здається, найгіршою країною для еміграції", а в коментарях запевнила, що її аккаунт у соцмережі ніхто не ламав.

Сестра Сенцова Наталя Каплан послала Україну нах*й

Хто така Наталія Каплан

Наталья Каплан — двоюрідна сестра Олега Сенцова. Справжнє прізвище – Кочнєва, псеводнім Каплан їй дав редактор, ще в 1999 році.

Після незаконного арешту Сенцова Наталія розгорнула велику правозахницьку діяльність, розповідала про нього на різних платформах, вела блог, брала участь у закордонних поїздках. В 2017 переїхала до Києва, до цього жила в Москві. Працювала журналісткою

В травні 2019 вона отримала українське громадянство і дуже раділа цьому. Ділилася планами вивчити українську мову. 

Наталія дуже багато зробила для того, аби про її брата, який був у полоні в росіян, дізналося якомога більше людей. Після звільнення Сенцова Наталя Каплан опинилася в лікарні з депресією і повним емоційним вигоранням. 

пост каплан про депресію

На своїй сторінці у фейсбуці вона щиро ділилася тим, що в неї на душі. Потім видаляла якісь дуже відверті дописи. За словами Наталі, написаними в 2019 році, в неї клінічна депресія і проблеми з алкоголем: п'є приблизно двічі на тиждень і сильно напивається приблизно раз на місяць. При цьому вона приймає два види антидепресантів і це не завжди допомагає.

"Мене бісить, коли близькі не розуміють, що таке депресія і кажуть: "Встань, просто встань". Але я, б…ть, не можу. Мій рекорд - два місяці під ковдрою, коли навіть пальцем поворухнути не можеш. Я два роки в депресії і ніяк не могла знайти нормального психіатра і психолога. У підсумку знайшла. Досвід був сумний: одна мене використовувала як сестру Сенцова (всім тринділа, що я в неї), інша - гомофобка, від третьої толку някого. І кожен раз я все ціє дуже сильно переживала", - зазначає Каплан.

Також Наталя розповіла, що є лесбійкою. За її словами, вона цього ніколи не приховувала, хоча і не афішувала. "Я не ходжу на ЛГБТ-заходи, я боюся стати настільки відкритою. Я намагалася бути відкритою, але натикалася на фрази чоловіків "просто мужика нормального не було" і я стала відкриватися лише обраним. Я самотня і дуже ціную це самотність, мені добре одній, я не хочу дітей, мені тільки не вистачає собаки", - пише вона. Наталі часто сниться її собака Гурд, якого вона приспала, бо був невиліковно хворий.

каплан та її собака

Наталя зі своїм собакою Гурдом - це фото з її автарки на Фейсбуці. Якщо прочитати Герд навпаки, вийде Друг

В Укаїні, зізнається Наталя Каплан, вона особливо сильно почувається поганим журналістом, тому що тут її сприймають, в першу чергу, як сестру Сенцова, це тисне на неї і заважає викладатися на повну.

"У Росії я була найкращим журналістом на тоді ще нормальному Рен ТВ, а тут я не справляюся, я це розумію, і роботодавці це розуміють, просто в обличчя не говорять, - пише вона. - Я хочу повернутися в документалку, але тут немає проектів научпоп, який мені так подобався, а знімати щось своє немає ідей і, головне, камери, яку я продала перед еміграцією".

За кілька годин до цього вона "поплакалася", що Україна іноді дратує толерантністю.

"Через це у мене у мене проблеми з українською мовою, зі мною все говорять російською. Навіть, коли ми домовляємося говорити українською  (я можу говорити, я все розумію, але писати мені поки дуже важко), коли я забуваю якесь слово, вони тут же зриваються на російську. От як з такою толерантністю мову вивчити!", - питає вона. Разом із тим Наталя зазначає, що стикалася з  випадами на адресу свого походження, неодноразово чула "вали додому".

"Найсмішніше, що таке говорять диванні патріоти, які особисто ніхрена не роблять, тільки лементують, вони впевнені, що я повинна дивитися їм в рот і погоджуватися з усім, що вони говорять. Але я так не вмію, якщо мені щось не подобається в цій країні, я говорю. На їхню ж думку, я маю право говорити погано тільки про Росію, втім нічого хорошого, крім вузького кола людей, я про неї нічого й не кажу", - зазначає Каплан. При цьому вона каже, що знайома з багатьма атовцями, які "по ідеї мають її ненавидіти", але них вона нічого поганого на свою адресу не чула, як і від волонтерів.

А почалися відвертості з того, що вчора пізно увечері Наталя розповіла, що за три роки на українських харчах набрала 10 кілограмів і обзавелася животиком. Але це її дуже тішить, бо нарешті набрала нормальну вагу, і тепер може бути донором крові і стрибати з парашутом самостійно.

Також Наталя розповідала, чому поїхала з Росії

"Хочу сказати спасибі Україні. П'ять років тому я стала вигнанцем у своїй країні. Коли Олега Сенцова посадили, всі ті, кого я вважала своїми друзями, почали один за одним відвалюватися", – написала вона.

Каплан зазначила, що багато людей припинили з нею спілкування.

"Я ніколи не забуду, як до мене приїхав той, кого я вважала другом, з проханням випрати, тому що у нього була зламана пралка. Так ось, в машинці крутяться його шкарпетки, і він мені повідомляє, що вніс мене в розстрільний список нац.зрадників", – додала жінка.

Вона також розповіла, що після суду над Сенцовим їхала до тих, кого вважала друзями, і чула, "як же добре працюється з ФСБ.

"А тих, хто були на Майдані, вони називали майдауни. Я ніколи не забуду істерію Кримнаш, коли зрадили навіть найстійкіші. Моя колишня колега виходила до Червоної площі під час другої чеченської, вона носила значок "я грузин" під час війни в Осетії, раптом стала Кримнаш", – згадала вона.

Каплан наголосила, що перебувати в такій атмосфері вона змогла лише два роки.

"Ви навіть не уявляєте, як мені було там душно, кожна фраза, як отрутою по шкірі. І я поїхала, мене вистачило тільки на два роки в такій атмосфері, потім я здалася (а я саме здалася) і поїхала", – додала жінка, подякувавши українцям, "що взяли".

каплан зізнається в любві до україни

Не відомо, як складалися її стосунки з братом після його повернення, чи були вони теплі до чи після цього. Наталя обіцяла не полишати справу і боротися за звільнення інших бранців Кремля.

Вона неодноразово зізнавалася в любові до України. Так, Наталія Каплан зізналася, що раніше вважала українців хохлами, зневажала українську мову, але її світогляд перевернув Євромайдан. 

"Під час мого останнього домайданного приїзду до Києва я була... ну, словом, мені дуже соромно за мою тодішню поведінку. Українську мову я вважала смішною і безглуздою. А головне, я не розуміла, навіщо перекручують російські імена. Я називала своїх друзів-українців хохлами. Правда, і вони нас інакше, як кацапами і москолями, не називали. Але ми тоді не ображалися і я досі не знаю, чи ображалися українці. Я досі не попросила за це вибачення", – написала Каплан.

За її словами, вона порівнювала Київ з Москвою, і Київ програвав з точки зору технічної оснащеності, але вона не брала до уваги людей. А найбільше її обурював факт, що гривня дорожча рубля. Каплан запевняє, що ніколи не бачила Україну частиною Росії, для неї це з дитинства була інша країна. Країна, на яку вона дивилася зверхньо, ​​але все-таки незалежна. Коли в Крим прийшли "зелені чоловічки", вона все-таки різко була проти істерії "кримнаш".

"Потім я приїхала до Києва вже восени 2014 року. І ось тут у мене стався перелом мозку. У нас же теж були протести, була Болотна, ми і в плані протестів хохлів випередили. Але чого ми досягли? А вони домоглися. Я більше не називала українців хохлами, просто язик не повертався, навіть жартома, зовсім по-іншому стала ставитися до української мови", – зазначила Каплан.

Вона згадує, як сиділа в офісі з людьми, які сиділи на телефоні і шукали по всьому світу каски для добровольців на Донбасі; як збирали допомогу для переселенців; як підлітки просили на дорогах гроші на фарбу, щоб пофарбувати паркани; скільки зібрала тоді Україна для тоді ще мало кому відомого Сенцова.

"Було відчуття, що кожен українець чимось зайнятий для своєї країни, адже держави як такогої ще не було. І я зрозуміла, що росіянам такого ніколи не досягти. Опозиція сереться між собою вже багато років, але ці срачі її ні на йоту не відокремили від диктатури. А Україна змогла. І я пишаюся цією країною і я дуже вдячна, що я тут і мене прийняли, незважаючи на початок тексту", – додала Каплан.

калан росіянка

Відомо, що під час пандемії Наталя довгий час прожила в Грузії. Чим вона займалася в Україні і які події призвели до цього сьогоднішнього допису, буде відомо, мабуть, вже за кілька годин. Каплан активно відповідає на десятки коментарів, якими завалили її підписники і закликає "не приплітати сюди Сенцова".

 

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme