Що то за "Зоряний стрибун", який допоможе SpaceX запустити туристів у космос

Компанія SpaceX випробувала тестову версією ракети для польотів у космос Starhopper Mk1, що у перекладі означає "Зоряний стрибун"

Що то за "Зоряний стрибун", який допомож…

Для літального апарату це вже друга перевірка. Якщо першого разу, у липні він "підстрибнув" над землею лише на 18 метрів, цього разу висота стрибка зросла до 150.  Побувши у повітрі 57 секунд, він повернувся на точку старту.  Цього разу обійшлося без ексцесів – "стрибун" приземлився у центрі відведеного для експерименту майданчику. 

Starhopper Mk1 – прототип Starship, який в компанії Ілона Маска готуються використовувати для космічних подорожей. 

Сам Маск опублікував привітальний твіт. 

"Вітаю команду SpaceX", – написав він. 

Додав, що одного дня Starship сяде на поверхню Марсу. 

За його планами, ракета має перевезти людей та необхідні речі, зокрема, на Марс, а згодом повернути космонавтів на Землю.

Depo.ua зібрав дані про фантастичний апарат і подальші плани SpaceX. 

У ЗМІ проект зі створення Starship називають найшвидшим процесом такого роду поза офіційною державною програмою. Найголовніше завдання вчорашнього експерименту – перевірка двигуна, який потім помістять у реальний транспортний засіб, та програмного забезпечення із введення механізму у дію. 

Як не дивно, "Зоряний стрибун" своє уже відслужив. Найближчим часом його розберуть, а деталі використають в інших механізмах.

На черзі – тестування більших і потужніших прототипів. Вже цієї осені моделі Mk1 та Mk2, виконані за розміром майбутнього літального апарата, в рамках експерименту можуть вийти на орбіту землі. Розробляються пробні апарати двома окремими колективами. 

Після серії експериментів за кілька років компанія планує безпосередньо взятися за організацію космічних польотів, презентувавши остаточний продукт.  Тоді ж оприлюднять і фінальну версію дизайну апарату. Наразі завершити підготовчі роботи прагнуть до 2021-го. 

Starship з'єднають з ракетоносієм Big Falcon Rocket, який надаватиме системі швидкості. Апарат можна буде використовувати багато разів для переміщень у різних напрямках. Прогнозують, що ракета буде заввишки із 40-поверховий будинок і зможе перевозити 100 пасажирів. Працюватиме на 40 рідинних двигунах на метані та кисні. 

Нагадаємо, плани у Маска колосальні – винахідник надумав не лише зробити червону планету популярним туристичним напрямком, але і колонізувати її. Так, за прогнозами підприємця, аби спорудити на Марсі місто, людство має витратити від $100 млрд до $10 трлн. Зробити ж умови більш зручними, на його думку, допоможуть ядерні бомбардування. Пан Ілон сподівається, що наслідком вибухів стане випаровування води і вуглекислого газу. За допомогою парникового ефекту, планета підігріється і стане комфортнішою для людей.  

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme