Очеплені туристи, загроза Трампа та "спільне небо" у посилці: Що коїть коронавірус у світі (ЧАСТИНА 1)

Коронавірус проникає у все нові й нові країни, людство шукає нові способи протидіяти інфекції та намагається вести нормальне життя в екстремальних умовах

Очеплені туристи, загроза Трампа та "спі…

Depo.ua відстежує ситуацію з поширенням інфекції, яка, на думку все більшої кількості експертів, ризикує обернутися пандемією. 

Поточна статистика і нові вражені країни

Станом на 11 ранку 26 лютого, збудник підхопили 81 175 людей, 2766 померли і 30278 одужали. Вірус вразив 42 країни. 

Протягом доби перші випадки коронавірусу зафіксували в Алжирі та Бразилії.  В Австрії інфекцію підтвердили у пари італійців – один з подружжя працював в готелі, який наразі закрили на карантин. 70-річний чоловік захворів у Швейцарії – вірогідно, підхопив інфекцію у Мілані ще десять днів тому. 

Діагностували коротнавірус і в Хорватії – у чоловіка, який нещодавно повернувся з Італії. 

У Південній Кореї заразився американський солдат – таким чином, підступний мікроорганізм вже проникнув в армію. 

Зіпсований відпочинок

В готелі у Тенеріфе (в Іспанії, на Канарах) хворобу виявили лікаря з Італії та його дружини. Сотні людей закрили на карантин. Будівлю готелю очепила поліція, стежачи за тим, щоб ніхто не заходив всередину і не залишав територію комплексу. Втім, туристам дозволено виходити на подвір'я. 

Тим часом, через погану погоду у Тенеріфе скасували карнавал, але деякі любителі святкувань все ж прийшли похизуватися своїми костюмами. Тема коронавірусу не лишилася осторонь. 

Дружба в біді

Несподівано для багатьох коронавірус став причиною потепління у стосунках Японії та Китаю.  Так, Японська асоціації розвитку молоді надіслала до Китаю маски та термометри зі зворушливим написом: "Хоча ми живемо у різних місцях, ми живемо під одним небом". 

Власне, це уровик зі стародавнього вірша, який 1300 років тому японський імператор надіслав китайському монаху Цзяньчженю, після чого той вирушив в Японію проповідувати буддизм. 

Посилка неабияк зворушила людей, і, зокрема, у соцмережі Weibo наразі – близько 39 тис. постів, присвячених легендарному рядку.  

При цьому сторони вирішили не відкладати візит голови КНР  Сі Цзиньпіна у Токіо, що має відбутися у квітні. Мовляв, сторони так потеплішали одна до одної, що дипломатичні відносини розвиватимуться між ними навіть попри інфекцію. 

Рейтинги Трампа

Деякі американські експерти наголошують, що поширення коронавірусу у США може коштувати нинішньому лідеру більшої кількості електоральних балів, ніж скандал навколо України та наступний розгляд справи про імпічмент. 

Зокрема, помилкою вважають надмірний оптимізм Трампа щодо підступного мікроорганізму та його (можливо, вдаване) небажання занурюватися у проблему. 

Вже зараз американці обурюються цитатами свого лідера про те, що "проблема вже відступає", науковці "знають дуже багато" , а США "близькі до появи вакцини".  Мовляв, наразі не схоже, що прогнози лідера Білого дому виправдаються, а "рожеві окуляри" влади можуть кардинально посилити проблеми самих американців. 

Економічний спад

Ринки також відчули вплив інфекції. Зокрема, британський фондовий індекс FTSE 100 (вираховується на основі котирувань акцій 100 найбільших за ринковою капіталізацією компаній) знизився на 2%, індекс Доу Джонса у США – на 3%, фондовий індекс Японії Nikkei – на 1%. 

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme