Космос, коронавірус та штучний інтелект в енергетиці: Якою буде наука у 2022 році

У новому році людство продовжить шукати способи нарешті знешкодити коронавірус, відправлятиме місії на Місяць і Марс та активно працюватиме над створенням штучного інтелекту

Журналіст відділу "Життя"
Космос, коронавірус та штучний інтелект…
Фото: Pexels

Depo.ua зібрав прогнози щодо розвитку науки у 2022 році.

Продовження пандемії

Чимало медиків та науковців очікує, що ближче до другої половини року пандемію вдасться приборкати: хвилі коронавірусу стануть помітно слабшими, а показники летальності від хвороби – значно меншими. Втім, вчені продовжуватимуть активно вивчати властивості підступного збудника, фармацевти – розробляти вакцини та ліки від коронавірусу. Тим більше, що наявні препарати для щеплення проти нещодавно виявленого штаму омікрон виявилися значно менш ефективними. 

Вивчення елементарних частинок

Як пише Nature, після тривалої перерви у ЦЕРН знову запрацює Великий адронний колайдер. А наприкінці року розпочнеться нова каманія з дослідження гравітаційно-хвильових подій. Над цим працюватимуть науковці на чотирьох установках, дві з яких розташовані у США, одна – у Японії і одна – в Італії. 

Зауважимо, що буквально нещодавно дослідники оприлюднили найбільший каталог таких подій, який містить, в тому числі, інформацію про 35 нових зіткнень між компактними об'єктами. 

Польоти на Місяць

Цьому небесному тілу приділятимуть колосальну увагу. Зокрема, вже у січні NASA може запустити на його орбіту космічний корабель "Оріон" на ракеті-носії Space Launch System. Земний посланець буде у космосі близько трьох тижнів, в тому числі, три дні – на ретроградній орбіті Місяця. Насупним кроком має стати вже пілотований політ корабля. 

Запустити свої апарати для дослідження Місяця також планують Індія, Японія, Росія та Південна Корея. 

Дослідження Марсу

Також з космічних ініціатив найближчого майбутнього – спільна місія Європейського космічного агентства і "Роскосмосу" "ЕкзоМарс". Дослідники планують запустити на Марс нову міжпланетну станцію, що займеться пошукати слідів життя на планеті, а паралельно вивчатиме її властивості. У 2016-му на поверхню Марсу вже спустився дебютний апарат місії – втім, її нащадок має бути більш технічно досконалим. 

У свою чергу, Ілон Маск анонсував на січень запуск прототипу космічного корабля Starship, що в майбутньому, після числених випробувань, повинен возити туристів та Марс. 

Розвиток штучного інтелекту

У цю сферу в новому році інвестуватиме чимало країн та компаній. Зокрема, як спрогнозував директор Міжнародного інституту нанотехнологій Чад Міркін для Northwestern Now, у 2022-му штучний інтелект намагатимуться залучити до сфер, які раніше вважали нетиповими – зокрема, синтетичної біології та створення нових ліків. 

"Але найбільше переваг може з'явитися від застосування штучного інтелекту для вивчення геному матералів. Аби задовільнити наші амбіції щодо чистої енергії та нульових викидів, нам потрібні матеріали для палива та каталізатори безпрецедентної сили та властивостей – матеріали, яких наразі не існує. І штучний інтелект, натренований на певних наборах даних, може вказати нам на структури з потрібними властивостями", – акцентує експерт. 

Крім того, чимало експертів вважає, що штучний інтелект намагатимуться розвивати паралельно зі створенням квантових комп'ютерів – амбітні проекти відкриватимуть один для одного нові можливості. 

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme