COVID-2022: До чого нам готуватися

Науковці працюють над все новими вакцинами та препаратами від COVID-19, а паралельно з'являється все більше прогнозів щодо динаміки пандемії у 2022-му. Людство намагається визначити, чи вдасться подолати дельту, омікрон і можливі наступні штами і нарешті залишити коронавірусний період позаду

Журналіст відділу "Життя"
COVID-2022: До чого нам готуватися…
Фото: Pexels

Depo.ua зібрав прогнози щодо коронавірусу, пандемії та вакцин на 2022 рік. 

Кінець пандемії: чи справді близько

Все більше прогнозистів стверджує, що у наступному році хворобу нарешті вдасться приборкати. Ймовірно, що коронавірус не зникне, але стане схожим на інші ГРВІ – без потужних хвиль та з мінімальними показниками летальності. За певними прогнозами, COVID-19 можна буде порівняти з кором – спалахи переважно спостерігатимуться в регіонах з низьким рівнем вакцинації. 

"Ми думаємо, що до кінця 2022-го нам вдасться взяти вірус під контроль, значно зменшити випадки серйозного перебігу та смертей", – прокоментувала Reuters епідеміологиня ВООЗ Марія Ван Керкхове.  

При цьому необхідна умова, за словами експертки, – щоб до 70% усього населення світу було повністю вакциноване. Цей показник повинен вивести пандемію у геть інше русло. 

До хору прогнозистів приєднався і Біл Гейтс. У своєму блозі мільярдер припустив, що e 2022-му гостра фаза пандемії завершиться. Мовляв, розробка вакцин та противірусних препаратів, швидкість, з якою наукова спільнота виявляє нові штами, таки послаблять підступний збудник. 

Вакцинація у світі та в Україні: чого чекати

Експерти твердять про необхідність продовжувати активно вакцинувати земну кулю, тим часом компанія Moderna працює над створенням нової вакцини проти штаму омікрон. Заявляє, препарат буде готовий у 2022-му – якщо, звісно, у ньому буде потреба. Аналогічний анонс зробили у Pfizer, пообіцявши можливу новинку вже на початок наступного року. 

Але необхідність у нових препаратах викликає сумніви. По-перше, з тиждень тому ВООЗ заявила, що від нового штаму ще не діагностували жодної смерті. По-друге, у Pfizer заявили, що третя бустерна доза наявної вакцини у 25 разів збільшує рівень антитіл, здатних протидіяти омікрону. 

В Україні також готуються вакцинувати громадян третьою дозою. Як розповів Суспільному голова Комітету Верховної Ради з питань здоров'я Михайло Радуцький,  запровадити бустерні щеплення для громадян з груп ризику планують вже з середини січня. 

Розглядають і варіант бустеру для всіх охочих. За словами голови МОЗ Віктора Ляшка, в Україні його будуть впроваджувати, якщо до цього ухвалять у ЄС.

Чи з'явиться українська вакцина від коронавірусу

Цікаво, що українські науковці також не полишають спроб створити вакцину проти коронавірусу – зокрема, свій перший препарат на дріжджах в листопаді вже тестували у Польщі. Паралельно ж розробили ще один, який можна вживати у таблетках, спреї чи мікстурі. Втім, аби тестувати другий препарат, потрібні гроші, а наразі вже можуть виникнути сумніви у своєчасності можливих поставок. 

При цьому у жовтні Віктор Ляшко анонсував, що у 2022-му харківська компанія "Лекхім" почне займатися китайською вакциною CoronaVac. 

"Потужності "Лекхіму" дозволятимуть розливати понад 10 тисяч доз вакцини за годину та понад 30 млн доз в рік. Опрацьовується як власне виробництво української вакцини (працюють з нашими науковими інституціями над новим способом інактивації вірусу), так і по технології  in bulk (розлив та фасування готового продукту). Запуск вже у 2022 році", - зазначив міністр.

Таблетки від коронавірусу надійдуть у продаж

Нові препарати "Молнупіравір" від Merck та Paxlovid від Pfizer наразі отримують необхідні дозволи, а тим часом країни активно бронюють нові пігулки.

Наприклад, Merck вже зобов'язалась поставити у 2022-му партію, якої вистачить на лікувальні курси для 500 тис. пацієнтів до Канади. При цьому компанія готова подвоїти кількість ліків, якщо уряд країни дасть на те згоду. 

При цьому обидва виробники стверджують, що готові безкоштовно поділитися патентами на виробництво з іншими країнами. 

Коронавірус в Україні: коли буде нова хвиля

Черговий спалах захворюваності в Україні очікується наприкінці зими – на початку весни, але за словами Радуцького, можна сподіватися, що вона буде м'якшою – адже наразі у країні вакциновано близько 40% дорослого населення. 

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme