Себорея чи лупа: Причини появи і як позбутися

Такі делікатні проблеми як лупа і себорея бентежать багатьох. Краще за все дізнатися про "ворога" усе і якомога швидше розпочати боротьбу з цією неприємною недугою 

Себорея чи лупа: Причини появи і як позб…

Depo.ua розкаже найцікавіші подробиці про себорею і лупу і надасть дієві поради щодо методів, які позбавлять вас цих проблем. Раніше ми розповідали про причини появи й радили, як позбутися лупи задля вашої краси та доров'я.

лупа на піджаку

Що таке себорея і що таке лупа: У чому різниця

Себорея та лупа – абсолютно різні стани, хоч інколи дехто і плутає їх. Щоб розуміти, яка саме проблема турбує вас чи ваших близьких, потрібно розібратися у цих двох захворюваннях.

Лупа – це хвороба або синдром, при якому відбувається рясне відшарування часток епітелію. Такий стан зазвичай триває протягом тривалого часу. Найчастіше зустрічається цей синдром на голові, вкритій волоссям. Шкіру, яка відлущується, заведено називати лупою. Ця проблема досить розповсюджена і майже кожен третій житель Землі стикався з нею. 

При лупі патогенний грибок вражає верхній шар шкіри і починає там розмножуватися. 

Частіше за все цей синдром викликає не стільки фізичний дискомфорт, як соціальний та психологічний.

Серед причин виникнення лупи – порушення обміну речовин, порушення роботи сальних залоз та інфікування грибком. Інколи усі ці фактори збігаються, що ускладнює лікування синдрому. Також одним із розповсюджених чинників, що сприяє лупі, є спадковість. 

Частіше за все лупу викликає себорейний дерматит. Це захворювання шкіри є досить неприємною і розповсюдженою проблемою. Дехто плутає себорею із лупою, проте це два різних стани і, відповідно, захворювання, які потребують різного лікування.

Себорейний дерматит або себорея – це хвороба шкіри, яку викликає порушення роботи сальних залоз. Частіше за все себорея з'являється у місцях скупчення сальних залоз, а саме на скальпі, центральній частині обличчя, на грудях, на згинах рук, ніг та у паху. 

Себорейним дерматитом називають стан, коли проблему спричиняє не порушення роботи сальних залоз, а запальне захворювання шкіри. 

При себореї сальні залози починають виробляти більше жиру, що призводить до розмноження патогенних бактерій. 

Найбільш вразливі категорії, схильні до себореї, – діти, віком від 1 до 3 місяців, та дорослі від 30 до 60-ти років. 

Себорея на вигляд схожа на еритему (червоні плями) та характеризується рясним лущенням шкіри, яке має вигляд дуже сухої шкіри.

Часто себорея є супутнім захворюванням таких серйозних станів та хвороб як ВІЛ, епілепсія, травм ЦНС, тощо.

Отже, як розрізнити лупу і себорею. Тут усе просто – луска при лупі є сухою і рясно спадає з волосся, "прикрашаючи" плечі білим кольором, а ось луска при себореї є важкою, жирною і її дуже складно відокремити від голови чи волосся. Тобто, лупа може бути як самостійним явищем, такнаслідком себореї. Так само і себорея може виникнути окремо від лупи.  Проте існують такі стани, при яких може виникнути і лупа, і себорея одночасно. Саме тому важливо звернутися з цією проблемою до дерматолога, а не вдаватися до самолікування. 

Види себореї та причини її виникнення: Симптоми

Існує три види себореї: жирна, суха і змішана. 

Жирна себорея характеризується розширенням пор, закорковуванням фолікулів, внаслідок чого виникають вугрі та комедони. Волосся стає більш жирним і утворюються луски жовтого кольору. Такий вид себореї частіше спостерігається у підлітковому віці та у жінок. Виникає через проблеми з гормональним фоном, зміни клімату, інколи зумовлена віком. 

Під час сухої себореї відбувається виділення сала, через що шкіра голови і волосся вкриваються сухими лусками. Невдовзі з'являється лупа, яка характеризується тим, що довго не проходить. Такий стан, частіше за все, виникає внаслідок порушення обміну речовин, зниження імунітету, стресу чи неправильного харчування. Волосся стає тонкішим, а інколи починає випадати. Найчастіше ця недуга вражає чоловіків.

Змішана себорея – поєднує у собі ознаки та симптоми сухої і жирної себореї на одній і тій самій ділянці шкіри. 

Симптоми, які свідчать, що у вас себорея:

  • потовщення рогового шару епідермісу
  • рясне лущення шкіри
  • рясна лупа
  • надзвичайна сухість шкіри
  • жирний блиск на вражених ділянках
  • зміна у структурі волосся: стає тонкішим чи починає випадати

Серед причин появи себореї: вік – йдеться про підлітковий період, клімакс у жінок, вагітність та годування грудьми, тобто, у ті періоди, коли відбувається гормональні зміни в організмі. Якщо себорея спричинена гормонами, її вважають фізіологічною. Також не варто забувати про фактор гігієни – регулярне, проте не часте, миття волосся на голові, догляд за волоссям та індивідуальне користування гребінцем, – ось запорука запобіганню себореї. 

Проте низка станів, таких як рак яєчок у чоловіків, енцефаліт, психічні хвороби і стани, можуть викликати себорею, яка тоді є супутнім захворюванням. 

Також не варто забувати про спадкову себорею, на яку страждає чимало людей.

Варто розуміти, що себорея може бути викликана прийомом таких гормонів як тестостерон і прогестерон. Також її можуть викликати прийом анаболіків, глюкокортикостероїдів і та вітаміну H.

фото лупы на волоссях

Як позбутися лупи й себореї: жирної, сухої і змішаної 

Щоб позбутися цих неприємних хвороб, перш за все, потрібно звернути увагу на гігієну – користуватися лише власним гребінцем, шапкою та прикрасами для волосся. Вчасно мити голову та волосся, підбираючи засіб для свого типу волосся. Ретельно промивати волосся від пилу, бруду, сала та засобів для укладки. Користуйтеся тими засобами для волосся, які не містять лаурилсульфат, парабени, силікон і барвники.

Також варто звернути увагу на своє харчування: збалансоване меню, яке мітить необхідні мінерали, вітаміни і мікроелементи допоможуть роботі вашого організму та сальних залоз. Зверніть увагу на достатній прийом вітаміну А і В. Вважається, що скорочення вживання цурку, борошняних виробів, кави та шоколаду також сприяють оздоровленню та позбавленню від лупи та себореї. 

Допоможуть усі процедури, які покращують кровообіг, наприклад: масаж голови, контрастний душ, масаж шиї. 

Також не будуть зайвими маски, що активують ріст волосся: наприклад, з гірчицею чи перцем чилі. 

Ви маєте розуміти, що при деяких станах, себорея може бути не тільки косметичною, а й більш серйозною проблемою. Саме тому важливо вчасно звернутися з проблемою до фахівця. Народні засоби і маски з інтернету можуть лише погіршити стан, тому не варто експериментувати із самолікуванням. 

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme