Румунська церква визнає ПЦУ, але за низки умов

Румунська православна церква за підсумками власного синоду висунула низку умов, необхідних для визнання її ієрархами Православної церкви України

Про це повідомляє Depo.ua з посиланням на Cerkvarium.

"Томос взяли тільки українські православні, які не були в спілкуванні з Московським патріархатом. Тому питання церковної єдності в Україні в даний час ще повністю не вирішене. Також є велике російське етнічне населення, яке підтримує прямі контакти з Московським патріархатом. Для прийняття конкретного і правильного рішення на найближчій сесії Синоду пріоритет буде відданий тому, що в Україні налічується 127 румунських православних парафій, особливо в районі Північної Буковини, у віданні Української православної церкви Московського патріархату. Необхідно провести реальні консультації з цими румунськими православними, які стурбовані збереженням своєї етнічної та мовної ідентичності ", - йдеться в рішенні синоду.

Румунська православна церква має намір для вирішення цього питання отримати письмові гарантії від церковної і світської української влади; гарантії будуть засвідчувати той момент, що етнічна і мовна ідентичність румунів буде поважатися, і що ці румунські православні матимуть можливість організуватися в власний Румунський православний вікаріат і розвивати духовні зв'язки з Румунським Патріархатом, підтримувати їх, отримувати і користуватися богослужбовими і церковними книгами рідною, тобто румунською мовою.

Також румунський патріархат попросить Вселенський патріархат роз'яснити проблему "неканонічних ієрархів і священиків", що належали до колишнього Київського патріархату.

Нагадаємо, стаом на 10 лютого до Православної церкви України (ПЦУ) перейшли 320 парафій.

26 січня Міністерство культури України оприлюднило перелік релігійних організацій (об'єднань), яким необхідно згідно з чинним законодавством внести зміни до свого статуту (положення) щодо назв.

28 січня президент Петро Порошенко підписав закон про перехід церковних парафій до ПЦУ.

Довідка: 15 грудня 2018 року на Об'єднавчому Соборі представники УКП КП, УАПЦ та УПЦ МП ухвалили рішення про створення Єдиної помісної автокефальної церкви – Православної Церкви України, і обрали нового предстоятеля – Митрополита Київського Епіфанія.

5 січня у Стамбулі відбулася церемонія підписання Томосу Вселенським патріархом Варфоломієм.

9 січня Томос для України підписали всі члени Синоду Вселенського Патріархату.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна