Мінкульт дав московській церкві три місяці на зміну назви

Міністерство культури України оприлюднило перелік релігійних організацій (об'єднань), яким необхідно згідно з чинним законодавством внести зміни до свого статуту (положення) щодо назв

Про це повідомляє Depo.ua з посиланням на "Урядовий кур'єр".

Під дію частин сьомої та восьмої статті 12 Закону України "Про свободу совісті та релігійні організації" підпадають релігійні організації (релігійні громади, управління і центри, монастирі, релігійні братства, місіонерські товариства (місії), духовні навчальні заклади), які діють на території України та входять до складу (є частиною) таких релігійних об'єднань: Руська (Російська) Істинно-Православна Церква (РІПЦ), Руська (Російська) Старообрядницька Церква (Безпопівська згода), інша назва - Древлеправославна Поморська Церква (ДПЦ), Українська Православна Церква (в єдності з Російською Православною Церквою (УПЦ), Руська (Російська) Древлеправославна Церква (РДЦ Новозибківська згода), Руська (Російська) Православна Старообрядницька Церква (РПСЦ).

Вони повинні у строк не пізніше трьох місяців внести до свого статуту (положення) передбачені частиною сьомою статті 12 Закону України "Про свободу совісті та релігійні організації" зміни та подати їх на реєстрацію у встановленому порядку.

Повний текст релігієзнавчої експертизи з цього питання у зв'язку із великим обсягом інформації буде розміщено на офіційному Інтернет-сайті Міністерства культури України.

Нагадаємо, 20 грудня Верховна Рада України схвалила за основу та в цілому проект закону, який зобов'язує УПЦ МП перейменуватися на Російську православну церкву (РПЦ).

Того ж дня голова ВР Андрій Парубій підписав закон, за яким УПЦ (МП) перейменують у російську церкву.

В УПЦ МП вважають рішення Верховної Ради про перейменування церкви неконституційним і просили президента України накласти вето на відповідний закон.

А 17 січня Рада ухвалила закон про перехід релігійних громад до ПЦУ - доопрацьований законопроект №4128-д "Про внесення змін до деяких законів щодо підлеглості релігійних організацій та процедури їх державної реєстрації зі статусом юридичної особи".

Довідка: 15 грудня 2018 року на Об'єднавчому Соборі представники УКП КП, УАПЦ та УПЦ МП ухвалили рішення про створення Єдиної помісної автокефальної церкви – Православної Церкви України, і обрали нового предстоятеля – Митрополита Київського Епіфанія.

5 січня у Стамбулі відбулася церемонія підписання Томосу Вселенським патріархом Варфоломієм.

9 січня Томос для України підписали всі члени Синоду Вселенського Патріархату.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme