Пеніс і мошонка, рука пришита до ноги та пересадка обличчя: ТОП-8 неймовірних операцій (ВІДЕО 18+)

Сучасна медицина не стоїть на місці, і хоча вчені ще не винайшли ліків від багатьох хвороб, прогрес медиків зі всього світу заперечувати не можна 

Пеніс і мошонка, рука пришита до ноги та…

Новина про успішну пересадку статевих органів американцю та про пересадку одразу п'яти важливих органів хлопчику надихнула Depo.ua на цю статтю, у якій ми згадаємо найважливіші прориви у медицині, а точніше - дивовижні операції, які дають надію тисячам людей.

Пересадка статевих органів

Хірурги Університету Джона Хопкінса у Балтиморі зробили операцію військовому, який отримав поранення в Афганістані внаслідок вибуху.

Вони використали пеніс, мошонку і частину черевної стінки від померлого донора.

Лікарі кажуть, що солдат зможе повернути сексуальну функцію, що неможливо під час простого відновлення пеніса.

Команда з 11 хірургів проводила операцію протягом 14 годин ще 26 березня.

Після того, як стало зрозуміло, що пацієнт почуває себе добре, новина про цю дивовижну операцію потрапила до ЗМІ.

У 2014 році подібну операцію провели в ПАР. Спроба хірургів стала успішною, і у пацієнта згодом навіть народилася дитина.

У чому новизна такої операції, адже статеві органи, наприклад, пеніс, пересаджували і раніше. Повне відновлення роботи органу може зайняти деякий час. Нерви зростаються повільно, тому цей процес може тривати місяці. Але хоча на відновлення цих функцій і підуть місяці, така комплексна операція - справжній прорив в медицині. Адже в попередні спроби пересадки пеніса сексуальна функція не відновлювалась. Тепер такі операції, кажуть хірурги, зможуть змінювати на краще життя багатьох ветеранів, які отримали схожі травми. Тому така операція дозволить їм не тільки залишатися повноцінними фізично і психологічно, але і повністю відновити почуття чоловічої ідентичності. Першу спробу подібної операції ще 12 років тому зробили в Китаї. Але тоді вона пройшла невдало. Саме тому лікарі пишаються своїм успіхом, який став новим словом в пластичної хірургії, зазначає "ПЛ".

Одночасна пересадка п'яти життєво важливих органів

У Британії нещодавно маленькому хлопчику пересадили дві донорські нирки, печінку, тонкий кишечник та підшлункову залозу. Новизна такої операції - одночасна пересадка. Завдяки новій технології лікарям не прийшлося п'ять разів робити пацієнту наркоз та відкривати його на операційному столі.

Завдяки операції хлопчик вперше у своєму житті зміг ковтати їжу, а отримувати її через зонд.

Подвійна пересадка обличчя

Фото: Cosmopolitan

Француз Жером Амон став першою людиною, що пройшла через пересадку обличчя двічі. Організм відкинув перший трансплантат, і лікарі зважилися на нову операцію.

Операція пройшла у Франції, в лікарні Жоржа Помпіду, під керівництвом професора Лорана Лант'єрі.

Амон страждає від нейрофіброматозу першого типу, генетичного захворювання, яке призводить до появи численних пухлин на обличчі. У 2010 році він вперше отримав нове обличчя, яке раніше належало 63-річному чоловікові, проте воно не прижилося.

Ризик відторгнення існує при будь-трансплантації - імунна система намагається позбутися від чужорідного органу. Тому після операції Амон приймав препарати, що пригнічують імунітет. Нове обличчя успішно прижилося. Але в 2015 році Амон застудився.

Ліки, які він приймав, послабили дію імуносупресорів і в 2016 році організм Амона почав відторгати обличчя, передає "Газета.ру".

До листопада 2017 року з'явилися ознаки некрозу тканин, і лікарі вирішили видалити трансплантат. Згодом пацієнт і лікарі зважилися на другу пересадку обличчя. 43-річному Амону пересадили обличчя 22-річного донора.

Фахівці відзначають, що через 12 років після першої в світі пересадки обличчя подібні операції продовжують бути складними, часом ризикованими процедурами. Повна або часткова трансплантації обличчя допомагає пацієнтам - часто це жертви важких травм, нападів або рідкісних генетичних захворювань - відновлювати такі основні життєво важливі функції, як дихання, поглинання їжі і мова. Нарешті, люди, яким потрібна такі операції, отримують можливість висловлювати емоції, посміхатися.

Всього до теперішнього часу в світі проведено близько сорока операцій з пересадки обличчя, відомо, що шість пацієнтів згодом померли.

Найскладніша операція з пересадки обличчя

Одна з найскладніших операцій з пересадки обличчя була проведена в 2015 році в США.

Пересадка донорського обличчя 41-річному чоловікові, постраждалому в 2001 році під час гасіння пожежі, була проведена під час операції, яка тривала 26 годин в серпні, в ній брали участь одночасно 100 лікарів, розповів доктор Роберт Гроссман, керівник Медичного центру Лангон при Університеті Нью Йорка, де проводилася операція.

"Такий обсяг тканин раніше ніколи не пересаджував", - розповів керівник операції Едуардо Родрігез.

За його словами, ймовірність успішного результату становила 50%. Повідомляється, що після операції пацієнт отримав нове обличчя, тканини голови, повіки, вуха і деякі кістки обличчя.

Пересадка черепа, надрукованого на 3D-принтері

В Ізраїлі у лікарні "Шаарей-цедек" в Єрусалимі лікарі врятували 21-річного пацієнта, пересадивши йому частину черепа, надруковану на 3D-принтері.

У 2017 році в медичний заклад доставили молодого чоловіка, з яким стався судомний припадок. Обстеження і аналізи крові виявили менінгіт (запалення оболонок головного мозку), що викликав небезпечне для життя підвищення внутрішньочерепного тиску.

Медикаменти не допомагали, стан пацієнта погіршувався. Хворий поступово занурювався в кому. Він знепритомнів і його підключили до апарату штучної вентиляції легенів.

Нейрохірург "Шаарей-цедек" Джон Уайнстон оглянув пацієнта і підтвердив, що у молодої людини рідкісна форма інфекцію, яка характеризується низьким відсотком виживання. Через зростання тиску всередині черепа хворого лікарям довелося видалити 15 сантиметрів кісток черепа, щоб зупинити цей процес.

Операція пройшла успішно і загроза життю пацієнта минула, проте лікарям треба було вирішити, чим замінити віддалені кістки черепа. В результаті вони знайшли вихід і на місце відсутнього фрагмента пересадили протези, надруковані на 3D-принтері і точно відповідні формі черепа.

Операція із встановлення протезу вдалася і у подальшому чоловік зміг продовжити якісне життя.

Зазначимо, що подібні операції почали робити ще у 2014 році. У Ізраїлі вже успішно пересадили штучну нирку, надруковану на принтері. В інших країнах тривають дослідні операції.

Пересадка нирки, яка була у вжитку

У США стався рідкісний випадок повторної пересадки донорської нирки.

69-річній пацієнтці була трансплантирована нирка молодої людини, який загинув в автокатастрофі. Але спочатку орган належав 17-річній дівчині.

Унікальність даного випадку пояснюється тим, що незважаючи на величезний дефіцит повторне використання донорських органів відбувається вкрай рідко.

"Це просто догма. Повторна трансплантація нирки - це майже як табу", - наводить The Atlantic слова хірурга з Медичного центру Каліфорнійського університету в Лос-Анджелесі Джеффрі Віла.

Звичайно, у обмеження повторного використання органів є причини. Органи пройшли через безліч стресових ситуацій: смерть першого донора, лід, реперфузійне пошкодження після пересадки, дія імуносупресорів і повторення цього циклу при повторній пересадці.

В даному конкретному випадку нирка виявилося досить хорошою: від молодого донора, з хорошими показниками першого реципієнта.

Повторна пересадка змінила життя пацієнтки. Їй більше не потрібно діаліз три рази на тиждень, вона може подорожувати і недавно відвідала весілля свого племінника.

Рука, яку пришили до ноги

Хоча цей випадок був у 2014 році, проте завдяки такому досвіду, багато чого змінилося у сучасній медицині.

У 2014 році китайському робітникові на роботі верстатом відрізало руку. Коли пацієнт поступив до клініки, його кисть була не тільки практично відірвана, але ще і розплющена. До того ж і часу від моменту травми вже пройшло чимало.

Лікарі спочатку обробили рану, а вже потім вирішили подумати про те, як пришити руку. При цьому нервові закінчення, дрібні кровоносні судини почали б швидко відмирати, адже потрібен був час. Тому винахідливі лікарі "під'єднали" руку до його щиколотки. Тимчасово. Кровотік ноги підживлював таким чином руку.

Через місяць, коли стало зрозуміло, що тканини передпліччя практично відновилися, Сяо Вею повернули кисть на місце. Операція пройшла успішно, пише Health Newsline. Сухожилля, кровоносні судини і нервові закінчення з'єднані, але це ще не кінець. Хлопцеві доведеться перенести ще кілька хірургічних втручань. Медики сподіваються, що після цього пришита рука повністю відновить свої функції.

Згодом стало відомо, що операція пройшла успішно і пальці рухаються.

Пересадка донорських рук

Ця операція пройшла у 2014 році у США і до цих пір вважається однією із найскладніших. Вся справа у судинах, які потрібно з'єднати між собою, аби руки "працювали".

Свої руки і ноги чоловік втратив три роки тому через важку інфекцію. Для того, щоб пришити пацієнтові нові руки, 35 хірургів ретельно працювали 9 годин.

При пересадці рук до культі пацієнта лікарям потрібно приєднати до 54 кісток, 56 м'язів і величезну кількість нервів для того, щоб руки функціонували і не відмерли. Проводять такі операції судинні хірурги та нейрохірурги, а також травматологи.

У 2016 році американському солдату, який втратив руки у Афганістані, теж пересадили донорські руки, які прижилися.

За словами лікарів, головна проблема у пересадці рук та пальців - психологічна. Більшість пацієнтів звертаються після таких операцій до лікарів із проханням видалити чужорідний орган.

Найскладнішою операцію з пересадки вважається пересадка ніг. Проте таких операцій ще не проводили.

Ніс на лобі

22-річному чоловікові з Китаю знадобився новий ніс, і хірург зробив для нього ніс - на лобі. Хірург Гуо Чіхуа з Медичного університету провінції Фуцзянь виростив ніс з ребрового хряща пацієнта, а потім пересадив його під шкіру чола перед майбутньою пересадкою на законне місце посеред обличчя.

Для того щоб розтягнути шкіру чола, Гуо і його команді треба було три місяці: спочатку вони створили основу носа, а потім ніздрі, весь процес створення носа зайняв дев'ять місяців.

Судячи з новин у пресі, пересадка пройшла успішно. Після цього китайцю зробили пластичну підтяжку лоба, щоб повернути розтягнуту шкіру на місце.

Раніше Depo.ua публікував статтю про пересадку голови, в якій автор розмірковував над тим, як після цього зміниться життя людства.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme