UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

РПЦ останньою визнає автокефалію ПЦУ, – Епіфаній

Російська православна церква (РПЦ) останньою визнає автокефалію Православної церкви України (ПЦУ)

РПЦ останньою визнає автокефалію ПЦУ, –…
Фото: Олександр Хоменко / Depo.ua

Про це на брифінгу за підсумками Собору ПЦУ заявив предстоятель Епіфаній, передає Depo.ua з посиланням на "РБК-Україна".

Так, за його словами, РПЦ в майбутньому буде змушена визнати автокефалію ПЦУ.

"Але вона буде останньою серед інших помісних православних церков. Тому ми зараз чекаємо від інших помісних православних церков – Румунської, Болгарської, Грузинської та інших. А РПЦ буде змушена визнати нашу суб'єктність... Коли всі інші визнають, РПЦ повинна буде рахуватися з їх думкою", – зазначив Епіфаній.

Він також наголосив, що на сьогоднішньому Соборі ієрархи подякували церквам, які визнали автокефальний статус ПЦУ.

"Зараз ми очікуємо, що в наступному календарному році ми отримаємо визнання з боку кількох помісних православних церков", – сказав Епіфаній, але не назвав, які саме, щоб "не полегшувати роботу братам, які наполегливо протистоять цьому".

Нагадаємо, сьогодні на соборі Православної церкви України (ПЦУ) у Києві предстоятель Епіфаній оголосив про юридичну ліквідацію таких структур, як Українська православна церква (УПЦ) Київського патріархату і Українська автокефальна православна церква (УАПЦ).

Довідка: 15 грудня 2018 року на Об'єднавчому Соборі представники УКП КП, УАПЦ та УПЦ МП ухвалили рішення про створення Єдиної помісної автокефальної церкви – Православної Церкви України (ПЦУ), і обрали нового предстоятеля – Митрополита Київського Епіфанія.

5 січня 2019 року у Стамбулі відбулася церемонія підписання Томосу про автокефалію для ПЦУ Вселенським патріархом Варфоломієм.

9 травня в інтерв'ю ТСН Філарет заявив, що УПЦ КП не ліквідована.

11 травня Міністерство культури заявило, що Українська православна церква Київського патріархату (УПЦ КП) припинила існування й увійшла до Православної церкви України (ПЦУ).

31 липня Філарет подав у суд на Мінкультури, яке нібито "незаконно зняло з реєстрації УПЦ КП".

4 вересня Окружний адміністративний суд Києва призупинив ліквідацію Української православної церкви (УПЦ) Київського патріархату.

15 вересня суддя Окружного адміністративного суду Києва Руслан Арсирій подав заяви до Вищої ради правосуддя і Генеральну прокуратуру про втручання юристів УПЦ КП в процес здійснення правосуддя.

11 листопада Шостий апеляційний суд Києва ухвалив продовжити ліквідацію Київської патріархії УПЦ. Тоді ж прихильники УПЦ КП та її голови Філарета увірвалися в будівлю Шостого апеляційного адміністративного суду, де розглядали справу про ліквідацію церкви.

5 грудня на засіданні синоду ПЦУ завершили ліквідацію УПЦ КП, а Філарету запропонували очолити місію.

Сам Філарет різко відреагував на рішення Синоду ПЦУ про завершення ліквідації УПЦ КП.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme