Розстріл Майдану: виникли проблеми з експертизою залишків зброї

Генпрокуратура не зможе встановити за допомогою традиційних експертиз, чи застосовувалася знайдена зброя для масових розстрілів активістів Майдану
Depo.Життя
8 лютого 2016 17:08
ФОТО: depo.ua

Про це повідомив керівник управління спецрозслідування ГПУ Сергій Горбатюк в інтерв'ю "Громадському радіо", передає depo.ua.

"Щоб порівняти кулю, отриману з тіла потерпілого або на місці події, необхідно зі стовбура вистрілити експериментально і порівняти дві ці кулі. Оскільки зброя порізана, зробити це буде неможливо. Тому що навіть якщо спаяти, вийдуть нові зазубринки, які будуть залишати інші сліди на кулі", - пояснив Горбатюк.

Водночас він додав, що є методики, які дозволять проаналізувати сліди, що залишилися на частинах стовбура.

Горбатюк повідомив, що розслідування затримується ще й тому, що об'єктів, які підлягають лабораторним дослідженням, на місцях масових убивств багато, при цьому правоохоронці мають у своєму розпорядженні всього один спеціалізований мікроскоп.

"У нас в країні є тільки один потужний мікроскоп, який дозволяє якісно, точно і швидко проводити дослідження - в Науково-дослідницькому експертно-криміналістичному центрі МВС. Якби такий же був ще і в Науково-дослідницькому центрі судових експертиз при Мінюсті, наприклад, то, звичайно ж, було б швидше", - сказав він.

Горбатюк зазначив, що в таких умовах експертизи можуть тривати роками.

Нагадаємо, глава СБУ Василь Грицак і генпрокурор Віктор Шокін доповіли президенту Петру Порошенку про знайдену зброю, з якої були нібито вбиті активісти Майдану. За результатами проведеної експертизи СБУ, ідентифіковано 12 з 23 одиниць зброї.

Більше новин про події в Україні та світі читайте на Depo.Життя