Російські моряки у Криму незадоволені втратою українських надбавок

Російським військовим Чорноморського флоту в Криму досі не відшкодували зниження зарплат через скасування надбавки за службу на території іншої країни після анексії півострова Росією
Depo.Життя
13 травня 2016 12:02
ФОТО: depo.ua

Про це повідомили кримські джерела "Газети.ru", повідомляє depo.ua.

Інформацію також підтвердили військовослужбовці на флоті.

У березні 2014 року стало відомо, що військовослужбовці Чорноморського флоту в Криму перестали отримувати надбавку за проходження служби на території іноземної держави. Раніше кримські моряки не платили російський прибутковий податок в 13%, а їхня зарплата збільшувалась на коефіцієнт 1,2 "за закордон". Надбавка була скасована 18 березня 2014 року, після захоплення півострова Російською Федерацією.

Однак в підписаній 31 березня 2014 року президентом Росії новій редакції указу "Про заходи щодо забезпечення соціальних гарантій окремим категоріям громадян, що проходять службу на територіях Республіки Крим та міста Севастополя" було заявлено, що з 1 квітня 2014 року в доповнення до встановленої цим категоріям громадян грошової оплати або утримання встановлюється щомісячна надбавка.

Вона підлягала поетапного збільшення рівними частками до 1 серпня 2014 року в порядку, що встановлюється федеральними державними органами Росії.

Але незважаючи на це, за словами джерела з окупованого Криму, зараз "ситуація невесела, флот незадоволений втратою в грошах - реально "просіли" за купівельною спроможності приблизно на 30%".

Ймовірно, що зазначеним указом службовцям російського флоту в Криму гарантували лише загальний для Росії рівень грошового забезпечення, але не компенсували втрачені "закордонні" доплати.

"До кінця 2014 року, поки був перехідний період, компенсували втрати з бюджету Міністерства оборони Росії. Було рішення. Але з закінченням перехідного періоду будь-яких юридичних підстав для виплат не знайшли. Мовляв, вони такі ж військовослужбовці на території Росії, як і інші , з якого боку їм отримувати більше. Тому це все припинилося. Ці заходи застосовувалися, але на перехідний період, а зараз перехідний період закінчився, і все ", - розповів військовослужбовець російського флоту з Криму.

Інше джерело відзначило, що чорноморці втратили в доході 30-40%. Проте влада Росії поки що не бачить підстав для підвищення виплат або нарахування надбавок для моряків. За його словами, питання надбавок так і не піднімалося.

У комітеті Державної Думи з оборони у відповідь на питання про те, чи проводяться на законодавчому рівні будь-які дії з приводу повернення чорноморців колишнього рівня виплат, наприклад за рахунок інших надбавок, повідомили, що "відповідних законодавчих ініціатив в комітет не надходило".

Більше новин про події в Україні та світі читайте на Depo.Життя

Мітки: Крим, ЧФ РФ