Роман Скрипін відстояв домен hromadske.tv у міжнародному арбітражі

Світова організація інтелектуальної власності (WIPO) не підтримала скаргу ГО "Громадське телебачення" щодо домену hromadske.tv проти Романа Скрипіна
Depo.Життя
27 липня 2016 09:59
ФОТО: depo.ua

Про це повідомляє "Громадське телебачення" з посиланням на рішення WIPO, яке воно отримало 19 липня, передає depo.ua.

Світова організація інтелектуальної власності (WIPO) не підтримала скаргу ГО "Громадське телебачення" щодо домену hromadske.tv проти колишнього очільника ГО Романа Скрипіна, хоча визнала, що змушена ухвалити таке рішення не через об’єктивні обставини навколо домену, а через правила ухвалення рішень, які регулюють спірні питання.

Згідно з п. 6.21 рішення, "докази, надані арбітрам, показують, що позивач правий, коли вважає, що п.Скрипін погодився, що доменне ім’я є власністю та/або має бути передане позивачу. Більше того, коментарі п.Скрипіна у Фейсбуці щодо "можливого придбання або оренди" доменного імені показують, що п.Скрипін та/або відповідач діяв опортуністично, м’яко кажучи".

Далі, пунктом 6.22 арбітр пояснює, що рішення базується на правилі, за яким позивач має довести, що відповідач водночас і зареєстрував, і використовував доменне ім’я недобросовісно. Тобто, обидва докази мають бути присутні у порушенні та наведені одночасно. Арбітр зазначає, що багато експертів вважають це правило несправедливим, «але не в компетенції Арбітрів намагатися переписати UDRP (Єдину політику з вирішення спорів щодо доменних імен)».

Відповідь щодо домену надійшла на адресу представника ГО "Громадське телебачення" 19 липня.

«"Ми незадоволені таким рішенням, хоча раді отримати підтвердження, що домен мав би справедливо належати Громадському. Ми приймаємо це рішення, бо дотримуюємося міжнародного законодавства та правил. Для нас важливо було поставити крапку в цій історії з нашим старим доменом", – говорить Катя Горчинська, виконавчий директор Громадського.

"Це рішення жодним чином не впливає на плани розвивати наш новий, улюблений домен hromadske.ua. Ну а Титаніку ми бажаємо щасливого подальшого плавання»",- говорить Горчинська.

Скарга ГО "Громадське телебачення" розглядалась WIPO з 6 червня. WIPO - це підрозділ ООН, який є міжнародним арбітром та регулятором з питань інтелектуальної власності. Заявку Громадське подавало у травні.

Роман Скрипін зареєстрував на себе домен hromadske.tv у 2012 році. Однак після створення Громадського телебачення разом з іншими журналістами він неодноразово обіцяв передати домен у власність громадської організації.

Роман Скрипін відстояв домен hromadske.tv у міжнародному арбітражі  - фото 1

Більше актуальних новин читайте на Depo.Життя