Родичі 300 ув'язнених на Донбасі просять перевезти їх в Україну, - Геращенко

Родичі близько 300 ув'язнених просять сприяти в переміщенні їх з окупованого Донбасу на підконтрольну Україні територію
Depo.Життя
5 лютого 2016 17:38
ФОТО: depo.ua

Про це у "Фейсбуці" повідомила представник України в гуманітарній підгрупі, народний депутат Ірина Геращенко, передає depo.ua.

"На сьогодні у в'язницях на окупованих територіях залишається близько 10 тис. тих, хто відбуває покарання за вироками українських судів, майже тисяча з них хотіли б відбувати залишок покарання на підконтрольній території (тут проживають їхні родичі), й у нас є список, у якому близько 300 осіб, чиї рідні звернулися до уповноваженого з прав людини Лутковської, пенітенціарної службі або мінської гуманітарної групи з проханням надати сприяння у такому переміщенні", - повідомила вона.

"Всі ці дані вносимо в єдиний список, і ось сьогодні відбулася 4 подібна операція передачі засуджених. Незважаючи на те, що ці люди вчинили тяжкі злочини - вони також громадяни України і держава так само піклується про їхні права, як право на листування, побачення і т. д. Список тих, кого передають українській стороні, формує інша сторона, а обмудсмен і пенітенціарники забирають тих, кого бойовики згодні передати. Як правило, це особи, які мають великий термін ув'язнення і відбувають покарання за тяжкі злочини", - зазначила вона.

Нагадаємо, за словами Геращенко, бойовики передали України 18 засуджених за тяжкі злочини

Більше новин про події в Україні та світі читайте на Depo.Життя