Терористи передали Україні 18 зеків-головорізів, - Геращенко

Бойовики передали України 18 засуджених за тяжкі злочини
Depo.Влада
5 лютого 2016 16:57
ФОТО: depo.ua

Про це вона повідомила на своїй сторінці у "Фейсбуці", передає depo.ua.

"Сьогодні омбудсмен  Валерія Лутковська разом із співробітниками СБУ та державної пенітенціарної служби України забрали 18 засуджених, з окупованих територій їх передали для відбування покарання у в'язницях на підконтрольній українській владі територіях. Це особи, які вчинили тяжкі злочини, і згідно з вироками українських судів, отримали великі терміни ув'язнення (є й ті, хто отримав довічне ув'язнення), ще до початку конфлікту на Донбасі", - написала вона.

За її словами, на сьогоднішній день у в'язницях на окупованих територіях залишається близько 10 тис. засуджених, які відбувають покарання за вироками українських судів.

"Майже тисяча з них хотіли б відбувати залишок покарання на підконтрольній території (тут проживають їх родичі), і у нас є список, у якому близько 300 осіб, чиї рідні звернулися до уповноваженого з прав людини Лутковської, пенітенціарної служби або мінської гуманітарної групі з проханням надати сприяння у такому переміщенні. Всі ці дані вносимо в єдиний список, і ось сьогодні відбулася 4 подібна операція передачі засуджених. Незважаючи на те, що ці люди вчинили тяжкі злочини - вони також громадяни України і держава так само піклується про їх права, як право на листування, побачення і т. д. Список тих, кого передають українській стороні, формує інша сторона, а обмундсмен і пенітенціарники забирають тих, кого бойовики згодні передати. Як правило, це особи, які мають великий термін ув'язнення і відбувають покарання за тяжкі злочини", - зазначив він.

У "ДНР" сьогодні повідомили про передання українській владі 18 засуджених 5 лютого.

Більше політичних новин читайте на Depo.Влада