Різдво у різних країнах світу: Що їдять та п'ють у США, Австралії та Німеччині

Вже завтра католики святкуватимуть Різдво Христове, при цьому у кожній країні – зі своїм колоритом

Журналіст відділу «Життя»
Різдво у різних країнах світу: Що їдять…
Фото: Pixabay

Depo.ua пропонує ознайомитися з цікавими традиціями різних народів світу. До речі, Ліза Глінська опублікувала рецепт штоллена, який є національною стравою у Німеччині.  Хоча здається, що завдяки фільмам та подорожам ми знаємо усе, деякі звичаї все ще здатні здивувати і зачарувати навіть досвідчених мандрівників. 

Німеччина

ярмарки німеччина

Різдво – це важливе свято для багатьох німців, і на нього чекають не тільки діти. Усе починається з різдвяних ярмарок, які стартують наприкінці листопада. Вертепи, море розваг, смаколиків та гарячих напоїв – основні ознаки ярмарок, які приваблюють не тільки місцевих жителів, а й туристів. З 1 грудня більшість дітей отримують адвент-календар, який нерозв'язно пов'язаний зі святом Різдва. Кожне віконечко – один день з грудня. Щодня малечі пропонують виконати цікаве завдання, аби отримати невеличкий подарунок. Фінал календаря – 24 грудня – Святвечір. Календарі бувають різними, але найпоширеніші з цукерками чи солодощами.

адвент-календар

Німці ставлять ялинку, частіше штучну, прикрашають її вогниками та іграшками і не забувають про різдвяний вінок зі свічками. Щотижня слід запалювати по одній свічці, щоб у Святвечір горіли усі чотири. Також німці не забувають про Schwibbogen – вогники надії на дузі, які придумали німецькі шахтарі. Раніші ці дуги робили з металу, проте зараз можна зустріти декоративні версії з дерева. 

вінок

Німці прикрашають оселі пуансетією – квіткою, що символізує Різдво. 

Подарунки заведено дарувати у Святвечір, проте часто – після роботи, адже 24-го чимало німців працює. Також у Святвечір німці відкривають штоллени - різдвяну випічку, присвячену Ісусу Христу. На стіл заведено подавати марципан та імбирне печиво. 

На Різдво віруючі йдуть до церкви,  а потім збираються з родинами вдома. На столі зазвичай фарширована гуска або качка, бігус, салати, пшенична каша, печена картопля, печені коропи та випічка. Також заведено, що по одній страві приносять гості.

штоллен

США

сша різдво

Різдво у США – це свято інтернаціональне, адже у Штатах проживають різні народи світу, а тому кожна з національностей привносять свої традиції. Наприклад, на Півдні заведено святкувати потужно: з салютами та феєрверками. До дітей на Гаваях Санта припливає на човні, а в Каліфорнії – на сьорфі. На Алясці традиція схожа на українську – діти ходять від житла до житла із зіркою і співають, за що отримують солодощі.

санта

У великих містах відкривають ковзанки і пригощають смачними напоями та наїдками. Усюди стоять ялинки та особливу увагу приділяють прикрасам у вигляді вогників. Ілюмінація – це основна ознака різдвяних свят у Штатах.

Американці прикрашають свої оселі не тільки всередині, а й зовні. Всередині американці ставлять ялинку, частіше живу, оселю полюбляють оздоблювати вінками та свічками. Не обходиться і без різних тематичних фігур на дворі.

Також дітям дарують адвент-календарі, а подарунки заведено відкривати вранці 25 грудня. До вибору презентів американці підходять уважно і купують їх за місяць до свят, зазвичай, під час розпродажів на Чорну п'ятницю. Усі подарунки містять чек, аби людина, яка отримала подарунок, могла його обміняти чи повернути за нього гроші. 

різдво подарунки

Святкувати починають у Святвечір, 24 грудня. Заведено збиратися у батьків великою родиною і сідати за стіл, коли зійде перша зірка. Трапезі передує молитва. Меню різноманітне: капустяно-бобовий суп, домашні ковбаски, риба, картопляний пиріг, традиційна індичка. Важливо у якусь зі страв додати чорнослив та зелений горіх, які віщують щастя та успіх. Вживають американці червоне вино, ромовий пунш, ег-ног та бренді. Їдять солодкий пудинг на десерт та пиріг з ягодами або яблуками. 

різдво індичка

Австралія

австралія

Різдво в Австралії припадає на літню пору, то ж святкують австралійці це свято без звичної для багатьох атмосфери. Проте завдяки вихідним та канікулам мешканці країни можуть зустріти свято у родинному колі на відпочинку. Ялинки коштують дуже дорого, тому традиції прикрашати це дерево до Різдва австралійці не мають. Дехто намагається наряджати пальми на дворі та прикрашати двір святковою ілюмінацією. Зліпити сніговика можна лишень з піску. Тим паче, що дехто починає святкувати Різдво на пляжі разом з друзями та родиною. Це і не дивно, коли на вулиці +30 та більше.

Оселю прикрашають штучними ялинками, не забувають про вінки та живі квіти. Особливою популярністю користується Різдвяний кущ, який до Різдва розквітає дрібними червоними квітами. Австралійці, як і американці, божеволіють від вогників та ілюмінації і влаштовують цілі змагання вулиць.

австралія новий рік

У переддень Різдва у центральні парки великих міст приходять люди для того, щоб виконати Різдвяні пісні (Carols) зі свічками у руках. 

Австралійці збираються вдень на дворі, де починається застілля, а ввечері йдуть до церкви. Подарунки роздивляються вже зранку 25 грудня, а 26 ходять по гостях. На святковому столі зазвичай на столі можна побачити індичку, шинку, тушковану свинину, багато овочів, фрукти та різдвяний пудинг з бренді.  

Бразилія

різдво бразилія

Попри те, що у Бразилії у цей час спекотне літо, традиції бразильців схожі на традиції інших католиків. У домівках наряджають штучні ялинки, а по квартирі розставляють свічки та розвішують вінки. Також полюбляють у Бразилії фігурки у вигляді янголів, сніжинок. Штучну ялинку покривають штучним снігом. Ззовні будинки прикрашають гірляндами.

Святкують Різдво усією родиною, збираючись у батьків на Святвечір, 24 грудня, зазвичай, після відвідин служби у церкві. Для обміну подарунками часто обирають такий формат як Таємний Санта. Столи виставляють у дворі та на вулицях, а після застілля відбуваються гучні святкування з піснями та танцями, які завершують феєрверками. 

На стіл бразильці готують морепродукти, подають тропічні фрукти, індичку фаршировану шинкою, овочі та рис з м’ясом, капустою і чорними бобами.

Велика Британія

британія різдво

Британці вважають Різдво найголовнішим святом року і готуються до нього заздалегідь. Спочатку прикрашають оселі свічками, вінками та неодмінно ялинкою. Люблять розвішувати омелу. Згідно з традицією, якщо жінка стане під омелою, то чоловік, який це помітив, має право її поцілувати. Подарунки купують для родичів та друзів, а от різдвяні листівки розсилають усім знайомим: від начальника до поштаря чи продавця у лавці. 

На вулицях встановлюють ялинки, а у дитячих садках та школах відбуваються тематичні вистави за участі дітей. Також вулицями починають ходити колядники, які співають різдвяних пісень. 

О 15:00 24 грудня британці слухають привітання від королеви по телебаченню, згодом йдуть у церкви на служби, а ввечері збираються у домівках з родичами. Подарунки складають під ялинку, щоб розгорнути їх перед сном. День після Різдва має офіційну назву Boxing Day, у який заведено збирати подарунки по родичах і знайомих і, звісно, розкривати їх. 

На столі британців у Різдво можна побачити індичку, гуску, качку або курку, фаршировані тельбухами. Застілля не обходиться без шинки, риби, смаженої картоплі, пиріжків, різдвяного пирога, печеного різдвяного хліб та пудингу. 

шинка

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme