Різдво без вбивства: Як обрати і де вигідно купити штучну ялинку

Пластик  - це добре для довкілля, але краще, ніж кожен рік спонсорувати безконтрольне вирубування дерев. Тим паче, що правильно обрана штучна ялинка прослужить вам не один рік і допоможе зекономити купу грошей

Різдво без вбивства: Як обрати і де вигі…

Журналісти Depo.ua вивчили пропозиції на українському ринку.

Цьогорічні ялинкові базари ще не відкрилися, але якщо в минулі роки живі (вірніше - ще живі) сосни і ялинки продавали не дешевше за 150 грн/метр, навряд чи цього року буде дешевше. Напередодні свят за гарну 1,5 метрову ялинку в столиці просили близько 350-400 гривень. Але деколи ціни доходили і до 1000 гривень.

Фото: Анатолий Бойко, "Сегодня"

Штучна ялинка коштуватиме трохи дорожче, але прослужить кілька років, позбавивши вас необхідності метушитися кожен рік в пошуках святкового дерева, тягнути його додому, потім витягувати з дому, прибирати сухі голки.

А якщо вам не вистачає хвойного аромату для святкового настрою - купіть ефірну олію. Можна ще й гілочку ялинки в бабусі біля метро купити, але таким чином ви провокуєте бабусь і надалі обламувати гілки в живих дерев.

Тож, обрати якісну штучну ялинку, таку щоб виглядала натуральніше і щоб гілки не зламалися після другого-третього використання?

Штучні ялинки розділяють за типом складання і за матеріалом, з якого зроблено голки.

За типом складання ялинки бувають стовбурні, каркасні і литі.

Стовбурна

Стовбурна складається з цілісного або розбірного стовбура і окремих гілок, які або нанизуються на стовбур, або кріпляться до нього за допомогою гачків. Перевагою такої ялинки є те, що при зберіганні вона займає мінімальну кількість місця, а її гілки при цьому не деформуються. Залежно від розмірів, на збірку стовбурної ялинки йде від 5 до 10 хвилин.

Каркасна

Каркасна розбирається на кілька частин - наприклад, на верхівку, середню частину дерева і низ. Після того, як дерево розбирається, гілки на кожній її частині складаються за типом парасольки, що також робить його компактним для зберігання. Збирається каркасна ялинка ще швидше, ніж стовбурна.

Лита

Лита зовсім не розбирається (зніматися може тільки підставка, якщо вона йде в комплекті із деревом). Для компактності зберігання її гілки піднімають до верху і стягуються мотузкою біля стовбура.

За типом голок штучні ялинки бувають литими, з ПВХ і з волосіні (в магазинах, де з українською не склалося, її називають – лєска).

Литі голочки — найдорожчі, зате виглядають натуральніше за будь-яких інші. Кожну гілочку окремо відливають в спеціальних формах, що надає дереву природного вигляду.

Ялинки з волосіні трохи нагадують йоржики для миття пляшок. Вони не такі приємні на дотик, але виглядають естетично і тендітно, особливо якщо дерево вам треба невелике.

Плівкові штучні ялинки виготовляють із полівінілхлориду (ПВХ) на сталевому дротяному каркасі, вони дешеві теж можуть виглядати непогано.

Розглянемо, які варіанти пропонують наші магазини онлайн, в залежності від матеріалу. Ялинку будемо обирати універсальну – півтора метри, зеленого кольору. Враховуючи, що зазвичай в описанні товару вказано матеріал, з якого зроблено ялинку, а не тип збирання, розділимо пропозиції на три типи: литі, з ПВХ та з волосіння.

Литі штучні ялинки

Вони найдорожчі і виглядають дуже природньо. Варто зазначити, що литі ялинки поділяються на такі, що не розбираються з литими голками і на такі, що не розбираються, з голками з ПВХ, литими, з волосіні або комбіновані. Продавцець не завжди це уточнює в описі товару.

Приємно, що доволі часто зустрічаються ялиночки відчизняного виробництва, з сертифікатами.

ПВХ

Ялинки з ПВХ - значно дешевші. Зустрічаються як литі, так і розбірні, стовбурові і каркасні.

З волосіні

Ці ялинки мають дуже ніжні тонкі гілочки виглядають пухнастими. За конструкцією також бувають литими і збірними.

Перед тим як купувати

В ідеалі ялинка повинна мати сертифікат якості, в якому має бути зазначено, що у складі виробу відсутні формальдегіди, метилен, ацетон та різного роду смоли. І що ялинка зроблена з матеріалів, що легко не займаються. Крім вивчення сертифікату вам бажано:

1) Звернути увагу на запах. Якщо він дуже сильний та різкий, не факт, що він вивітриться.

2) Оглянути підставку. Вона має не перехилятися на бік і бути міцною. Найнадійнішими є хрестоподібні підставки, менш надійними – круглі.

3) Проведіть рукою по гілочкам проти напрямку росту. Вони не повинні втратити від цього форму, зім'ятися, випасти.

4) Приїхавши з покупкою додому, одразу зберіть ялинку, щоб перевірити, чи підходять деталі. Якщо ви придбали литу, перевірте, чи нормально гнуться гілки і чи вони розпрямляються з часом, під вагою іграшок.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme