Рада взялася за медреформу

Верховна Рада України розпочала розгляд у другому читанні законопроекту проект Закону про внесення змін до Бюджетного кодексу України щодо забезпечення державних фінансових гарантій надання медичних послуг та лікарських засобів

Depo.Життя
17 жовтня 2017 16:20
ФОТО: depo.ua

Наразі документ представляє народний депутат від "Самопомочі" Ірина Сисоєнко, передає Depo.ua.

"Законопроект 6327 в першу чергу змінює принципи фінансування меддопомоги, безпосередньо держава має оплачувати в ту чи іншу лікарню, в яку приходить пацієнт, за договірними відносинами коштами з державного бюджету України", - зазначила вона.

Сисоєнко додала, що після правок нардепів законопроект значно змінився. З 893 поправок враховано профільним комітетом 413.

"Що є суттю законопроекту - ми повністю скасували співоплату за медичну допомогу зі сторони громадян. За весь обсяг медичної допомоги має 100-відсотково оплачувати держава. Це є в новому тексті законопроекту", - наголосила Сисоєнко.

Крім того, згідно із законопроектом, обсяг коштів на медицину має бути не менш як 5% ВВП.

Нагадаємо, що прем'єр-міністр України Володимир Гройсман закликав Верховну Раду на цьому пленарному тижні розпочати медичну реформу.

За планами уряду, медичну реформу в Україні будуть впроваджувати поетапно протягом трьох років. Згідно з нею, лише медичні послуги, які надаються на первинній ланці, будуть безкоштовними для пацієнтів.

У липні у Мінохорони здоров'я заявили, що робоча група при доопрацюванні до другого читання законопроекту № 6327 про державні фінансові гарантії надання медичної допомоги та забезпечення лікарськими засобами врахувала повністю або по суті 396 поправок.

У червні парламент ухвалилив в першому читанні проект Закону "Про державні фінансові гарантії надання медичних послуг та лікарських засобів".

Профільний парламентський комітет ухвалив реформу з чисельними правками, але його голова Ольга Богомолець не підписала висновок комітету. Вона знепритомніла та була госпіталізована.

Очільниця МОЗ Уляна Супрун звинуватила Ольгу Богомолець у блокуванні реформи.

Більше актуальних новин читайте на Depo.Життя