Гройсман закликав Раду ухвалити медреформу вже цього тижня

Прем'єр-міністр України Володимир Гройсман закликає Верховну Раду на цьому пленарному тижні розпочати медичну реформу

Depo.Влада
17 жовтня 2017 10:27
ФОТО: depo.ua

Про це він написав на своїй сторінці у Facebook, передає Depo.ua.

"Починається пленарний тиждень, і я бачу одне найголовніше завдання – дати старт медичній реформі. Ми маємо забезпечити якісні послуги в наших лікарнях. Ми маємо гарантувати громадянам, що держава справді буде платити за кожне їх лікування. Ми маємо нарешті дати змогу лікарям офіційно отримувати достойні зарплати. І ми можемо це зробити, ухваливши законопроекти 6327 та 6604 на цьому тижні", - написав Гройсман.

Він зазначив, що "за консервацію існуючої системи ми платимо людськими життями, це занадто висока ціна".

Глава уряду просить народних обранців об'єднатися, щоб розпочати побудову якісно нової системи фінансування охорони здоров'я в країні.

Нагадаємо, що, за планами уряду, медичну реформу в Україні будуть впроваджувати поетапно протягом трьох років. Згідно з нею, лише медичні послуги, які надаються на первинній ланці, будуть безкоштовними для пацієнтів.

У липні у Мінохорони здоров'я заявили, що робоча група при доопрацюванні до другого читання законопроекту № 6327 про державні фінансові гарантії надання медичної допомоги та забезпечення лікарськими засобами врахувала повністю або по суті 396 поправок.

У пароламент ухвалилив в першому читанні проект Закону "Про державні фінансові гарантії надання медичних послуг та лікарських засобів".

Профільний парламентський комітет ухвалив реформу з численими правками, але його голова Ольга Богомолець не підписала висновок комітету. Вона знепритомніла та була госпіталізована.

Очільниця МОЗ Уляна Супрун звинуватила Ольгу Богомолець у блокуванні реформи.

Більше новин політики читайте на Depo.Влада