Рада визначила, як фінансуватиметься профтехосвіта

Фінансування закладів профтехоствіти буде здійснюватись за рахунок коштів обласного бюджету та з бюджетів міст, що є обласними центрами
Depo.Життя
4 лютого 2016 12:20
ФОТО: depo.ua

Ще одне джерело фінансування ПТО – освітня субвенція на підтримку підготовки робітничих кадрів у професійно-технічних та інших навчальних закладах з державного бюджету місцевим бюджетам.

Про це пише голова комітету ВРУ з питань освіти і науки Ліля Гриневич на своїй сторінці у "Фейсбуці".

"Щойно Верховна Рада України прийняла за основу та в цілому у першому читанні законопроекти у редакції Комітету ВР з питань науки і освіти, підтримані Бюджетним комітетом щодо змін фінансування професійно-технічної освіти", - написала вона.

Йдеться про законопроект №3831-2 "Про внесення змін до Бюджетного кодексу України щодо фінансування професійно-технічної освіти" за який проголосувало 305 народних депутатів.

За законопроект №3830-3 про внесення змін до Закону України "Про Державний бюджет України на 2016 рік" щодо фінансування професійно-технічної освіти з відповідним редагуванням додатків віддали свої голоси 297 нардепів.

Ці законопроекти мають допомогти забезпечити ринок праці кваліфікованими кадрами шляхом.

Вони мають посприяти розвитку професійно-технічних навчальних закладів, що здійснюватимуть підготовку, перепідготовку та підвищення кваліфікації спеціалістів та кваліфікованих робітників з урахуванням потреб регіонів.

Раніше заступник міністра освіти і науки Павло Хобзей повідомляв, що заклади професійно-технічної освіти мають фінансуватися з бюджету.

"Наша позиція, що такі заклади освіти дають базову професійну освіту, а це значить, що має бути їх фінансування з бюджету", - сказав він.

При цьому чиновник уточнив, що це позиція Комітету Верховної Ради України з питань науки і освіти та Міністерства освіти і науки.

"Але не Міністерства фінансів", - підкреслив Хобзей.

Більше новин про події в Україні та світі читайте на Depo.Життя