Прямого обміну Савченко на Алєксандрова та Єрофеєва не буде, – Фейгін

Прямого обміну російських спецназівців Александрова і Єрофєєва на Надію Савченко не буде, мова йде про морально-політичний компонент
Depo.Життя
19 квітня 2016 15:10
ФОТО: depo.ua

Про це повідомив адвокат української льотчиці Марк Фейгін в ефірі телеканалу "112 Україна", повідомляє depo.ua

"Мова не йде про обмін (Савченко на Єрофєєва і Александрова, – ред.). Не буде ніякого прямого обміну. Цей обмін – це обмін політиків, але не обмін між засудженими, з однієї простої причини, що все одно буде обрано процесуальна форма, при якій безпосереднього обміну Єрофєєва і Александрова Савченко не буде. Мова йде про морально-політичний компонент. Надія не вважає себе винною у вчиненні злочину, вона була викрадена з території України і була засуджена в Росії абсолютно за абсолютно надуманим приводом. Це не одне і теж", – сказав Фейгін.

Адвокат льотчиці додав: "Мова йде скоріше про те, що якщо політики домовляться, перші особи держав Росії і України, то Надія прийме це рішення, тим більше що вони її стосуються в першу чергу, але таким чином рятують її від відбування покарання і звільняють її як невинну. Тут це треба сприймати тільки як її оцінку справи свого і справи в Україні".

Нагадаємо, що 22 березня Донецький суд Ростовської області визнав Савченко винною у вбивстві російських журналістів і незаконному перетині російсько-українського кордону та присудив їй покарання у вигляді 22 років позбавлення волі. Водночас півтора року перебування в російському СІЗО враховано до цього терміну. Російська феміда визнала лише, що українка не підсудна за звинуваченням про обстріл мирних мешканців Луганщини.

З 6 квітня Савченко оголосила сухе голодування. 16 квітня, після вмовлянь сестри, Надія Савченко погодилася на щоденні крапельниці для підтримки здоров'я до 20 квітня.

Довідка: Український штурман Надія Савченко після місяця боїв у батальйоні "Айдар" влітку 2014 року потрапила в полон до бойовиків під містом Щастя на Луганщині. Потім вона була незаконно доставлена на Росію. Її звинуватили у вбивстві (корегуванні вогню) російських журналістів Ігоря Корнелюка та Антона Волошина на Сході України і незаконному перетині російського кордону.

Більше новин про події в Україні та світі читайте на Depo.Життя