Призов весни - 2015: Дезертирів шукатимуть і серед бійців АТО

Першого квітня в Україні стартує весняна кампанія з призову на строкову військову службу. До лав армії, за даними Міноборони, планується набрати 21 тис. строковиків віком від 20 до 27 років. Служити вони будуть в ЗСУ, Держспецслужбі транспорту та Нацгвардії

Призов весни - 2015: Дезертирів шукатиму…

depo.ua дізнавався, що чекає на строковиків цього року.

Півтора року в Україні строкового призову не було і хлопці дихали вільно: вже не треба було жити з оглядкою на те, що якось зранку весною чи восени дядько із повісткою прийде й на рік змінить твоє життя, стиль та зачіску.

З наказом президента від 17 березня 2015 року все повернулося. Армія знов ганяється за парубками, ті від неї бігають.

Щоправда, деякі вбігли аж в зону АТО. Як то кажуть - не кидай мене до тернового куща...

Але тут є одне одне "але" - через цей прояв безумовного патріотизму боєць призовного віку може отримати великі проблеми із законом, бо якщо він пішов добровольцем та ніде не зареєстрований як учасник АТО, для військового комісаріату він такий самий "бігун" як і той, хто в цей час просто десь вештається.

Для таких хлопців, каже керівник прес-служби Генштабу ЗСУ Владислав Селезньов, наразі є два шляхи: вступити у Нацгвардію або пройти стандартну процедуру та "призватися" через військовий комісаріат району в склад одного з підрозділів ЗСУ.

Це кожен повинен зробити самостійно - в мами або дружини документи не приймуть.

При цьому те, що боєць може бути поранений, у полоні або просто не мати можливості приїхати, не враховується і фронтові фотки або письмові свідчення командира як доказ того, що він дійсно воював, не спрацюють.

Та навіть якщо людина доведе, що служила у складі якогось добровольчого батальону, в українському законодавстві добровольчі батальйони не передбачені, тобто офіційно людина не воювала.

Селезньов погоджується, що така проблема є: на відміну від військовослужбовців регулярної армії у яких є соцгарантії та пільги, добровольці навіть потрапивши у полон мало на що можуть сподіватися від держави, за яку воюють.

"Це питання (легалізації добровольчих батальйонів, - ред.) ми будемо просувати або через Верховну Раду, де є потужне лобі у вигляді комбатів, або шляхом легалізації через Нацгвардію чи ЗСУ, - пояснює речник Генштабу. - А поки що ратуємо за те, щоб добровольці служили у регулярних підрозділах".

Хлопців призовного віку, які не "втекли" від воєнкома на війну зараз дуже цікавить питання, чи не відправлять їх воювати. Більш за хлопців (вони ж чоловіки - море по коліно) це питання хвилює їх матерів.

В дев'яності, коли Росія воювала із Чечнею, українки боялися віддавати свої синів в армію, кажучи: хто знає, може й Україна втягнеться у цю кляту війну. Тим паче матері хвилюються зараз, коли війна, хоч і не оголошена, але йде в їх країні.

Щоправда, президент пообіцяв, що жодний строковик в зону АТО направлений не буде.

Селезньов на питання, де ж вони будуть служити, каже, що в Україні діє екстериторіальний принцип призову, тобто строковиків з однієї області можуть направити служити в іншу. Не на буремний Донбас. Військових частин у країні багато, на всіх вистачить.

"Я сподіваюсь що керівництво засвоїло урок кримської кампанії, коли в Криму у основному служили кримчани. До чого це призвело ми з вами тепер бачимо", - додає речник Генштабу.

Як повідомляв depo.ua, на строкову військову службу у квітні-травні 2015 року буде призвано 21, 1 тис. громадян України. У Збройних Силах України служитимуть 12,2 тис. призовників, у Нацгвардії - 7,6 тис., у Державній спеціальній службі транспорту - 1,2 тис. осіб.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme