Припинення видачі біопаспортів: Що робити, якщо це правда

Соцмережами ширяться чутки про призупення виготовлення біометричних паспортів Поліграфічним комбінатом "Україна" та навіть закриття установи

Припинення видачі біопаспортів: Що робит…

Журналісти Depo.ua перевіряли, чи відповідає ця інформація дійсності.

Нагадаємо, за правилами закордонний біометричний паспорт найпізніше мають видати за 20 днів після звернення, якщо не терміновий. Насправді ж строки розтягуються, люди отримують паспорти з затримкою від тижня до майже трьох. Підтверджує це і Державна Міграційна служба України. Ажіотаж, запит перевищив можливості, на комбінаті не встигають, а обладнання виходить з ладу.

Затримки із видачею біометричних паспортів час від часу породжують чутки, що підприємство, яке їх виготовляє, взагалі зачинилося. Днями у "Фейсбуці" знову з'явилася така інформація.

В Поліграфчному комбінаті "Україна", куди Depo.ua звернувся за роз'ясненнями, одразу ж дати відповідь про те, працює підприємство чи призупинило роботу, відмовилися. Пообіцяли що "з нами зв'яжуться".

Здавалося б, що заважає сказати "це чутки, ми працюємо в звичайному режимі", якщо насправді все добре?

На сайті комбінату опубліковано інформацію про щоденну кількість виготовлених паспортів. Як бачимо, вчора було виготовлено 11685 паспортів громадянина України для виїзду за кордон і 3489 паспортів громадянина України (ID карта). Але заявки на ці документи було подано раніше, не в ці дні. Наразі ж, за даними джерела Depo.ua по нещодавнім заявкам паспорти не видають, пояснюючи це тим, що не працює комбінат "Україна".

В Державній Міграційній службі нам повідомили, що іформації про призупинення роботи не отримували.

"Наскільки нам відомо, вони працюють. В іншому разі вони як мінімум мали б припинити відвантажувати нам паспорти, а вони поки що відвантажують кожен день. Вчора я точно знаю, що доставка паспортів була, чи буде сьогодні – дочекаємося вечора і побачимо", - розповів Depo.ua керівник прес-служби ДМС України Сергій Гунько.

Наразі, за його словами, паспорти видаються з затримкою близько 17 днів, але стабільно і без припинення видачі.

На питання, що робити тим, в кого термін видачі паспорту вже підійшов, документу нема, а терміново треба їхати, чиновник порадив звертатися на гарячу лінію міграційної служби (телефон: +38 (044) 278-50-30, mail: [email protected]) – можливо, там дещо прискорять процес, передавши інформацію на поліграфкомбінат.

"Але ми не даємо тут гарантій, бо це залежить не тільки від нас. І крім цього, ми вже більше місяця попереджуємо і наголошуємо: якщо у вас на руках квитки, треба "штрикати" компанію, яка продала авіаквитки незаконно, бо продавати квитки без діючого паспорту для виїзду за кордон не можна", - зазначив Гунько.

Досвідчені туроператори дають свої поради. "Якщо ви вже подалися на паспорт, терміни пройшли, видачу затримують, а тур / квитки / готель вже викуплені - збирайте копії документів про оплату, договір, квитки, ваучери, йдіть туди де подавалися на паспорт і пишіть заяву на ім'я начальника з вимогою прискорити видачу. Як правило, це працює, перевірено неодноразово", - радить директор турагенції Людмила Неділько.

Якщо пункт 1 не спрацював - підстрахуйтесь і відправте копії документів і заяву на гарячу урядову пошту [email protected].

Ще можна зателефонувати на всі гарячі лінії і зареєструвати звернення громадянина - наприклад, телефон 1545 - це гаряча лінія Кабміну, і туди можна поскаржитися, якщо ваші громадянські права десь порушені.

Разом із тим, Людмила закликає не кошмарити інстанції скаргами, якщо видачу паспорту затримують, але у вас нема при цьому викуплених квитків, готелів або турів на найближчі дати.

"Паспорти ви все одно отримаєте, нікуди вони не подінуться, а ось хтось може через вас не встигнути вивезти хвору дитину на лікування, або втратити всі гроші. Комбінат - один, а охочих - сотні тисяч", - наголошує вона.

Щоб підстрахуватися на випадок неотримання паспорту можна відкрити візу в звичайний закордонний паспорт. А якщо немає закордонного паспорта старого зразка або його термін дії закінчився, а у відпустку дуже хочеться зараз, можна поїхати, наприклад, в Туреччину, за пластиковою ID-карткою, яку можна отримати набагато швидше біометричного закордонного паспорту.

Крім цього і держміграційна служба і туроператори наголошують – не варто купувати квитки і бронювати житло за кордоном доки біометричний паспорт не буде у вас в руках.

Джерело фото: pk-ukraina.gov.ua

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme