Приборканий коронавірус, курс долара і продуктивність: ТОП-5 причин для оптимізму цього літа

У теплу пору року хочеться радіти життю, відпочивати і з надією дивитися у майбутнє. Але чи є причини для оптимізму влітку 2021-го, коли пандемія коронавірусу ще далека від завершення, а економічне становище у країні геть не певне?

Журналіст відділу "Життя"
Приборканий коронавірус, курс долара і п…
Фото: Pexels.com

Depo.ua пропонує кілька причин, аби розпочати літо з оптимізмом. 

1. Можливий спад пандемії коронавірусу

Україна пережила третю хвилю пандемії, і хоча у МОЗ закликають зберігати пильність, бо четверта не за горами, є надія, що влітку обійдеться без коронавірусних піків. 

"Ми вже починаємо бачити певну сезонність вірусу. Швидше за все, вірус буде себе вести більш активно восени, на початку осені та в кінці зими, а влітку ми будемо мати перерву, як і минулого літа ми мали меншу кількість випадків. Тепер нам потрібно готуватися до осені", – зазначив в ефірі телеканалу "Україна 24" член національної технічної групи експертів з питань імунопрофілактики Федір Лапій. 

Таку тенденцію пов'язують з тим, що влітку люди ведуть активніший спосіб життя, що зміцнює імунітет. Крім того, захисним силам організму допомагає сонячне світло. Зокрема, про такий ефект йдеться у роботі Національного центру епідеміології та здоров'я населення Австралії, опублікованій ще у 2012-му. 

За даними авторів вже минулорічного дослідження,  імітоване сонячне світло швидко інактивує SARS-CoV-2 на поверхнях. А ще в одній роботі науковці стверджують, що Ro коронавірусу (кількість людей, якій в середньому передається інфекція від одного хворого) тим менший, чим вищий рівень ультрафіолетового випромінювання. Втім, автори припускають, що між чинниками може існувати як причинно-наслідковий, так і інший зв'язок – зокрема, обидва вони можуть бути зумовлені третім явищем. 

2.  Вірогідне послаблення карантину

Голова МОЗ Віктор Ляшко допускає, що влітку карантинні обмеження можуть пом'якшити

"Вже є карантинна втома, пандемічна втома. Тому коли у нас стабілізується епідситуація, можна буде трохи-трохи відкрити, зробити певні послаблення", – зазначив він. 

3. Курс долара

В останні дні весни валютний курс коливався на позначці близько 27.5 грн за долар, і, на думку експертів, позиції української національної валюти продовжать зміцнюватися. Так, за прогнозами Ukraine Economic Outlook, влітку курс сягне 27,2-27 грн за один зелений 

Схожим прогнозом ділиться у Facebook засновник групи "Універ" Тарас Козак

"Майбутнє гривні виглядає досить безхмарно (...) Чекаємо курс на 27 грн за долар", – пише він. 

Серед передумов, за словами експерта, максимальний рівень цін на товари українського експорту, прогнозовані надходження від  заробітчан у розмірі $12 - $15, а також і те, що за кордон через пандемію українці навряд чи багато виїжджатимуть (тож не мінятимуть гривні на долари). 

Ще один чинник – можлива дотація від МВФ в об'ємі $2.7 млрд. Фонд планує виділити $650 млрд для виводу світової економіки з рецесії, а частина цієї суми перепаде і нам. 

4. Більше можливостей для подорожей

Хоча пандемія справді продовжує ускладнювати закордонні подорожі, шансів гайнути за кордон стає більше. Європейська Рада вже рекомендувала країнам ЄС послабити обмеження і дозволити в'їзд туристам, що закінчили курс вакцинації від COVID-19 препаратами, авторизованими європейським регулятором та ВООЗ.

З 1 липня готуються запровадити так званий зелений сертифікат, де позначатиметься наявність щепллень, негативний результат ПЛР-тестів та факт нещодавнього одужання від хвороби. В Україні готуються запускати аналогічний документ і стверджують, що вже домовилися з ЄС про його визнання. 

Читайте також: Послаблення обмежень та ковід-паспорти: Чи варто українцям планувати відпустку у Європі

5. Краща інтелектуальна продуктивність

Попри те, що влітку все більше думок про відпустку, мандри і море, деякі дослідження вказують на те, що саме у цю пору року людський мозок працює продуктивніше. Так, бельгійські науковці дійшли висновків, що влітку та восени люди ефективніше виконують завдання, що потребують когнітивних зусиль. В їхньому експерименті аналізувалися дані 3353 літніх людей. Особливо сезонність впливала на швидкість сприйняття інформації та оперативну пам'ять. А ще робота показала, що з червня по листопад на 24% менше шансів діагностувати когнітивний розлад.

Також є дані, що тепла погода покращує настрій та допомагає ширше дивитися на світ. Щоправда, надмірна спека здатна звести ефект нанівець.  

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme