Правозахисники звернуться до ЄСПЛ після вироку у справі "26 лютого"

Правозахисники почнуть відпрацьовувати питання фігурантів "справи 26 лютого" в Європейському суді, як тільки буде рішення кримського суду
Depo.Життя
28 грудня 2015 18:49
ФОТО: depo.ua

Про це, як передає depo.ua, в ефірі телеканалу "112 Україна" заявив перший заступник голови Меджлісу Наріман Джелялов.

"Вироку ніякого немає. Були заявлені певні клопотання захисників. Зокрема, адвокати Мустафи Дегерменгджи, Алі Асанова вимагали зміни запобіжного заходу із взяття на звільнення, а адвокати Ахтема Чийгоза взагалі виступили з клопотанням про припинення цієї кримінальної справи, так як події 26 лютого проходили на території України і російські правоохоронні органи не мають права взагалі вести розслідування. Проте всі клопотання були відхилені", - сказав він.

Джелялов підкреслив, що для того, щоб звернутися до Європейського суду з прав людини необхідно, щоб виніс вирок місцевий суд.

"Ми постійно підтримуємо зв'язок з відомими правозахисними організаціями. Але ситуація така, що потрібно отримати звинувачення тут, у місцевому суді, щоб звернутися в Європейський суд. Поки що цього немає. Як тільки буде, наші партнери, правозахисники - українські і з інших країн - відразу почнуть відпрацьовувати в Європейському суді", - сказав він.

"Також ми маємо партнерство з московською правозахисною організацією "Меморіал" щодо визнання Ахтема Чийгоза в'язнем, і для цього також потрібні певні юридичні документи, які доводили б, що він дійсно політично переслідувана особа", - додав перший заступник голови Меджлісу.

Він також повідомив, що в суді до 15 січня оголошено перерву.

"Потім кожні 3 або 4 дні будуть проходити засідання, або прокуратура, або судді висловили таку надію, що десь до березня або в березні, можливо, розгляд цієї справи буде завершено", - резюмував Джелялов.

Нагадаємо, сьогодні у Верховному суді Криму проходило засідання у "справі 26 лютого". Там розглядали справи Ахтема Чийгоза, Мустафи Дегерменджи, Алі Асанова. В той же час Центральний районний суд Сімферополя засудив Талята Юнусова до 3,5 років умовно.

Більше актуальних новин читайте на Depo.Життя