Правозахисники записали алібі Карпюка

Українські правозахисники зібрали алібі про невинуватість Миколи Карпюка та Станіслава Клиха, яких судять у Росії за звинуваченням в участі у чеченській війні
Depo.Життя
4 травня 2016 19:11
ФОТО: depo.ua

Координатор кампанії #LetMyPeopleGo Марія Томак опублікувала відеодокази, повідомляє depo.ua.

Протягом декількох місяців правозахисники в Україні займалися пошуком свідків захисту для Карпюка і Клиха.

"Це було непросте завдання - адже мова йде про події 20-річної давності", - пише Томак.

Що стосується Станіслава Клиха, то в архіві збереглася залікова книжка, яка підтверджує його алібі - в роки першої чеченської війни він навчався на історичному факультеті Київського університету імені Шевченка.

Із Миколою Карпюком ситуація дещо складніша. Наприкінці 1994 - початку 1995 років він керував рівненським обласним відділенням організації УНА-УНСО. Документів про це не збереглося. Однак є чимало свідків, які підтверджують, що в цей час Микола перебував у Рівному.

Кілька десятків людей погодилися дати свідчення українським слідчим органам для подальшої передачі їх в Генпрокуратуру Росії. Поїхати і виступити на суді особисто ніхто крім родичів не зважився - насамперед через невпевненість у власній безпеці. З надією донести голос цих людей до суду присяжних і були записані ці відеосвідчення.

Нагадаємо, у справі, яку розглядає Верховний суд Чечні у Грозному, українців Миколу Карпюка і Станіслава Клиха звинувачують в "участі в банді", вбивстві й замаху на вбивство російських військовослужбовців. 4 квітня адвокат Ілля Новіков повідомив, на  Клиха додатково завели справу про образу посадової особи.

Більше актуальних новин читайте на Depo.Життя

Більше актуальних новин читайте на Depo.Життя