Правозахисники б'ють на сполох: Етапування Балуха на Росію загрожує його життю

Етапування політв'язня Володимира Балуха з Сімферопольського СІЗО є прямою загрозою його життю

Про це заявила керівниця Кримської правозахисної групи Ольга Скрипник, повідомляє Depo.ua з посиланням на правозахисників у Facebook.

Як зазначається, політв'язня, ймовірно, вивозять з Криму на Росію. Таку думку висловив адвокат українця після того, як він намагався дізнатися, куди і з якої причини етапують активіста.

"Для Володимира Балуха з його відкритою проукраїнської позицією етапування в російську колонію - це пряма загроза його життю", - сказала Скрипник.

Правозахисниця також зазначила, що етапування Балуха за межі Криму порушує міжнародне гуманітарне право.

Нагадаємо, 18 лютого українського політв'язня Володимира Балуха етапували з Сімферопольського СІЗО в окупованому Росією Криму.

До того у Сімферопольському СІЗО у Наталії Балух не прийняли передачу для українського активіста, в'язня Кремля Володимира Балуха.

13 лютого Володимира Балуха доставили з керченської колонії в СІЗО Сімферополя.

25 січня в анексованому Росією Криму суддя так званого "Керченського міського суду" Олександр Ковальов не задовольнив клопотання захисту українського активіста Володимира Балуха про його умовно-дострокове звільнення.

Незаконно засуджений в анексованому Криму український активіст Володимир Балух не має наміру просити про помилування.

Довідка: ФСБ затримала Балуха 8 грудня 2016 року. Співробітники ФСБ заявили, що на горищі будинку, де живе Балух, виявили 90 патронів і кілька тротилових шашок. Підконтрольна Кремлю влада Криму також вимагала від нього зняти встановлену на стіні його будинку табличку "Вулиця Героїв Небесної сотні, 18". Захист активіста і правозахисники стверджують, що він став жертвою репресій через свою проукраїнську позицію.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна