Дитячі садочки відкриваються: Чому нові правила роботи обурили вихователів

Адаптивний карантин триває і з 25 травня стартує новий, третій етап послаблення, на якому, зокрема, відкривають заклади дошкільної освіти

Тіма Печерська
Журналіст відділу «Життя» і відділу «Новини»
Дитячі садочки відкриваються: Чому нові…

Але з остаточною датою відкриття садків кожне місто визначається самостійно – залежно від готовності слідувати новим "епідемічним" правилам МОН, передає Depo.ua.

Рекомендації були складені головним санітарним лікарем Віктором Ляшком за участі батьків, які вимагали відкрити заклади. Після їх розгляду МОН погодило та розробило докладний список вимог щодо роботи садочків.

інфографіка про організацію роботи дитячих садочків

На сторінці МОН у Facebook було оприлюднено інфографіку, а також надані роз'яснення.

Зазначається,  що до дитсадків не пускатимуть дітей та працівників із температурою вище 37,2 С, приміщення необхідно дезінфікувати та провітрювати, а з дітьми варто проводити більше часу на свіжому повітрі. 

Працівники мають приділяти особливу увагу дезінфекції рук – мити їх з милом або обробляти спиртовмісними антисептиками щонайменше раз на дві години. Всі працівники повинні носити маски або респіратори протягом робочого дня. 

Дистанція між дітьми, відсутність іграшок, зменшення кількості вихованців у групах, постійне носіння маски: Що обурило вихователів

Щойно з'явилася інформація про відкриття дитячих закладів, – наприклад, у Києві цей етап пом'якшення карантину запланований на 1 червня, – першими обурилися батьки, від яких у деяких садочках почали вимагати дивні документи

Слідом обурилися робітники дитячих садочків, які вважають нові умови роботи нездійсненими та нестерпними.

Вихователі не знають, як на практиці виконати більшу частину вимог щодо перебування дітей у закладах. Також питання із захисними засобами остаточно на місцях не вирішене. Когось просять закупати рукавички своїм коштом, декому придбала держава, але є і такі заклади, які вимагають придбати необхідні засоби коштом батьків.

Крім того, працівники садочків не можуть зрозуміти, як будуть скорочуватися групи, відуглюватися відпустки, які завжди припадають на літньо-оздоровчий період. Питання носіння маски годинами у закритому приміщенні – турбує майже всіх вихователів. 

Умови, в яких мають працювати наразі вихователі та персонал садочків, схожі на ті, у яких роками працювали і наразі працюють медичні робітники. Лише пандемія коронавірусу змогла зробити те, що не зміг жоден уряд: привернути увагу до проблеми незахищеності медпрацівників, до низької зарплатні тих, хто рятує життя. Так само і вихователі, персонал садочків, роками працюють на мінімальну зарплатню, щодня зустрічаючи чимало проблем – від незахищеності від вірусів до відповідальності за життя дитини. Мізерні зарплатні нянь, вихователів, які проводять з дітьми більше часу, ніж деякі батьки, стали нагальним питанням до уряду, аджез червня вони мають працювати в умовах карантину. Щодня захищаючи себе досить незручними способами і засобами, наглядаючи за дітьми, яких нелегко переконати дотримуватися правил, вони будуть наражати себе на небезпеку.

Тому головне, щоб більшість батьків розуміли усю гостроту ситуації і віддавали до садочка дітей лише за гострої потребі, а не для того, щоб відпочити. Звісно, довідки про роботу, розписки про зняття відповідальності – це все ознака того, що українське суспільство не є зрілим і не готове поставитися відповідально до викликів пандемії. А поки ростемо і розуміємо серйозність усієї ситуації, потрібно першим чином подбати про вихователів та інших робітників садочків.  

Нагадаємо, з 23 травня у Києві запрацював транспорт. 

 

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme