Пожежі нічому не навчили: У Держекоінспекції скаржаться, що люди продовжують палити суху траву

Нещодавно Державна екологічна інспекція почала рейдові перевірки на предмет спалювання сухої рослинності
 

Пожежі нічому не навчили: У Держекоінспе…

Про це розповів голова Державної екологічної інспекції України Андрій Мальований на своїй сторінці у Facebook, передає Depo.ua.

За його словами, інспектори ДЕІ за останній тиждень оштрафували декількох паліїв – на Вінниччині, де фермер спалював рештки після жнив, та на Харківщині, де випалили близько 15 тисяч квадратних метрів сільськогосподарської землі.

"Попри підвищення штрафів за паління трави, бачимо, що ця небезпечна традиція все ще в "тренді". Ні пожежі в Чорнобилі, ні на Луганщині українців нічому не навчили. Аргументи проти спалювання трави, на кшталт, шкоди для здоров’я, погіршення врожайності ґрунту та небезпеки пожеж, не працюють", – написав Мальований.

Тому він вирішив "вдатися до найбільш переконливого доказу".

"Цьогорічні пожежі на Луганщині обійшлися державі у близько 450 мільйонів гривень. Кошти на відновлення будуть братися з бюджету України, який, зокрема, наповнює кожен з вас. Ці гроші могли б піти на будівництво лікарень, ремонти доріг чи матеріальну допомогу населенню. Але їх витратять на те, щоб ліквідувати наслідки пожежі, яка, ймовірно, і виникла через спалювання трави", – зазначив голова Держекоінспекції.

Він нагадав українцям, що є багато інших, безпечніших способів, як утилізувати суху траву.

"Наприклад, перекопати землю разом з рослинними рештками, таким чином, наповнити її поживними речовинами. Або висипати зібрану суху траву під деревами, щоб зберегти вологість ґрунту", – написав Мальований.

Він також додав, що у Європі поводження з біовідходами, зокрема, і рослинними рештками, регулюється екологічними Директивами.

"Впевнений, що невдовзі і український парламент ухвалить законопроект №2207-1-д "Про управління відходами", де також прописані норми поводження з таким видом сміття, як рослинні рештки. Вірю, що це змінить ситуацію зі спалювання трави і цей звичай відправиться у небуття", – підсумував очільник Держекоінспекції.

Нагадаємо, раніше в Україні за підпал лісу, зелених насаджень навколо населених пунктів та сухої трави − штраф збільшили до 91800-153000 гривень або обмеженням волі від двох до п’яти років. 

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme