Поїзд чотирьох столиць: Що за залізничний лоукостер з'явиться в Україні

З 28 вересня курсуватиме потяг, який поєднає Київ, Мінськ, Вільнюс і Ригу

Новину на брифінгу повідомив міністр інфраструктури України Володимир Омелян.

За його словами, Угода про асоціацію між Україною та ЄС спонукала розвивати українсько-литовські відносини у торгівлі.

"Минулорічний порядок денний, який був погоджений у Литві, дав результат цього року. Ми маємо потяг чотирьох столиць (Рига – Вільнюс – Мінськ - Київ), який стартує 28 вересня з Києва. Ми будемо мати пряме авіаційне сполучення між Вільнюсом і Львовом та низку інших перспективних проектів", - сказав міністр.

Під проект Укрзалізниця вже закупила 28 нових пасажирських вагонів у Крюківського вагонобудівельного заводу.

Вартість купейного квитка з Києва до Риги становитиме близько 1855 грн, а час у дорозі - 15 годин. Для порівняння, дістатися до латвійської столиці автобусом можна за 1678 грн і аж 34 години. Різниця в часі істотна, а от в ціні - мінімальна. Через це заступник Омеляна Юрій Лавренюк назвав експрес "залізничним лоукостом".

Зазначимо, що новий потяг - далеко не єдина можливість потрапити в інші країни залізницею. Зокрема, найпопулярніший напрямок - Київ - Пшемишль. Також потяги з України йдуть у Прагу, Будапешт, Братиславу, Краків, Варшаву та чимало інших польських міст.

При цьому кількість пасажирів, які їдуть з України в інші європейські країни порівняно з першим півріччям минулого року збільшилась удвічі - 187 і 81 тисячу відповідно.

Втім, варто зауважити, що залізниця - не завжди найоптимальніший варіант. Наприклад, за квиток на поїзд з Києва до Будапешта доведеться заплатити 2300 грн, а рейси Wizzair доступні по 2149 грн. Дорога потягом до Братислави - 2700 грн. Тоді як можна долетіти до Будапешта, а звідти - вже автобусом до столиці Словаччини за 12 євро.

Що ж до нового експреса, ним користуватися вигідно. Адже найдешевший рейс Київ-Рига тягне на 3210 грн. Втім, можна долетіти до Вільнюса за 1143 грн, а вже звідти доїхати автобусом до Риги за 17 євро. Знову ж таки, варіант швидший, хоч і з пересадкою.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна