Побічні ефекти вакцини не можуть зрівнятися зі шкодою від самої хвороби COVID-19, – академік НАН

Українцям не варто боятися робити щеплення вакцинами проти коронавірусу, які пройшли клінічні випробування та показали високу ефективність
 

Побічні ефекти вакцини не можуть зрівнят…
Фото: ЕРА

Таку думку висловив академік Національної академії наук України Сергій Комісаренко в інтерв’ю "РБК-Україна", передає Depo.ua.

Він додав, що вакцинами від коронавірусу Pfizer, Moderna, AstraZeneca у третій фазі клінічних випробувань продемонстрували свою високу ефективність.

"Навіть якщо є незначні побічні ефекти – іноді вони виникають – вони ніяким чином не можуть зрівнятися з тією шкодою й наслідками, які може принести саме захворювання COVID-19", – сказав Комісаренко.

Академік також зазначив, що щеплення потрібно робити в присутності медичних працівників, які знають, як діяти якщо у людей є підозра на можливу гіперімунну реакцію, або алергічні прояви.

Крім того, Комісаренко вважає, що людина, яка робить щеплення із наявною хворобою COVID-19, не завдає шкоди організму.

"Вакцинація не має активізувати зараження й перебіг захворювання, тим більше тоді, коли немає його проявів", – додав академік.

Нагадаємо, затверджений Міністерством охорони здоров'я план вакцинації від коронавірусу передбачає щеплення 23 млн українців. Для цього знадобиться 40 млн доз вакцини від коронавірусу, на що в державному бюджеті на 2021 рік закладено 2,6 млрд гривень. 

За словами міністра охорони здоров'я Максима Степанова, щеплення планують робити за трьома варіантами і упродовж 2021-2022 років вакцинація має охопити не менше 50% населення України. Для вакцинації від коронавірусу в Україні планують створити до 50 спеціалізованих центрів. Працювати вони будуть по 10 годин на день. 

Читайте також: Україна на карантині до 28 лютого: Що відбувається (ХРОНІКА)

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme