"Податок" на котів і собак. Чому нардепи надумали заробляти на Жучках

У мережі продовжують обговорювати законопроект 7220, який вносить певні зміни у життя домашніх тварин на їхніх господарів

"Податок" на котів і собак. Чому нардепи…

Як зазначається у тексті документу, одна з цілей законопроекту - запровадження системи реєстрації та обліку домашніх тварин.

Власне, цю операцію пропонують зробити обов'язковою, а витрати покласти на плечі власників. Внесок за процедуру становитиме 180 грн або 0,1 прожиткового мінімуму.

За ці гроші тварину внесуть в електронну базу, а в ідеалі ще й видадуть чіп або жетон. За ним, наприклад, загублену тварину буде легко відстежити. В разі ж якщо собака або кіт когось вкусить, потерпілий зможе перевірити за базою, чи є у тварини щеплення від сказу.

Щоправда, власники собак потенційно небезпечних порід перед реєстрацією будуть змушені забезпечити тварині психіатричне обстеження і відвідування спеціального навчання у кінелогічному центрі.

Виділено і категорії людей, для яких реєстрація тварин буде безоплатною. Зокрема, це люди з інвалідністю, ветерани війни і учасники АТО, люди, які беруть тварину з притулку, а також зоозахисні організації.

Також у документі пропонують запровадити обов'язкову стерилізацію домашніх безпородних тварин, а в разі недотримання норми накласти на господаря солідний штраф.

За порядком у цій сфері стежить Нацполіція, яка має право перевірити, чи в належних умовах утримується тварина і в разі загрози життю та здоров'ю конфіскувати її.

А ще, законопроект, наприклад, забороняє використовувати тварин для жебракування і робити їм "естетичні" операції - зокрема, обрізання хвостів та купирування вух. Вводяться штрафи і для тих, кто полінувався прибрати за своєю твариною.

180 ГРН І "ГНІВ НАРОДНИЙ"

У мережі запропоновані норми дещо перекрутили, назвавши виплату податком. Більшість користувачів обурюється можливими нововведеннями.

Ті, хто підтримують нововедення, - у меншості.

Є й аргументована критика. Наприклад, люди припускають, що нові норми фактично відкривають шлях до поліцейського свавілля. Мовляв, не сподобався ваш цуцик сусідам, приїхав охоронець порядку і забрав тваринку без жодних на те прав і причин.

Деякі нарікають і на обов'язковість стерилізації безпородних гавкотунів. Адже порода не має бути приводом для дискримінації, а чимало людей вважає процедурою неетичною загалом.

Інші заперечують: кількість хвостатих безхатьків на вулицях доводить, що далеко не всі господарі готові нести відповідальність хай і за рідних кровинок улюблениці Жучки.

Обурює норма, згідно з якою тварини не можуть народжувати в домашніх умовах. Зоозахисники підозрюють, що це правило може спонукати людей вбивати новонароджених цуциків і кошенят.

Говорять і про те, що прописані норми підходять для міст, а от в селах, де тварини і люди адекватно співіснують у близькості з природою стерилізувати навіть безпородних улюбленців потреби немає.

СТЕРИЛІЗАЦІЯ ЯК КАМІНЬ СПОТИКАННЯ

Між тим, про ведення єдиної бази зоозахисники говорять вже давно. Більше того, подібна практика вже діє у Львові. І так, витрати на послуги з реєстрації лягають на плечі самих господарів. Щоправда, платять в рази менше - 52,63 грн, а обов'язковою є лише реєстрація собак.

Більше того, чимало тверджень із законопроекту - поширена міжнародна практика.

Наприклад, у Нідерландах процедуру реєстрації проходять усі собаки, а от для котів вона необов'язкова. Після процедури до ошийника тварини чіпляється чіп. Якщо господар виведе собаку без чіпа, його можуть оштрафувати.

Податок на собак сплачують щорічно, а не разово. Причому на другу і кожну наступну тварину податок більший. Його ж розмір варіюється залежно від регіону. Наприклад, у Гаазі за першого песика сплачують близько 112 євро, а за другого - 287.

За вигул собак у недозволеному місці у країні штрафують.

У Люксембурзі річний податок теж залежить від регіону, але мінімальний платіж складає скромних 10 євро.

У Франції за неприбирання фекалій за песиком введений чималий штраф у 450 євро. Втім, французів це не надто дисциплінує, а натрапити на собаче лайно у країні не так вже й важко. Підраховано, що близько 600 французів (не надто велика цифра) щорічно отримують травми через те, що поковзнулися на фекаліях.

У країні собак теж обов'язково реєструвати. Під час процедури тварині набивають ідентифікаційний номер, або ж вживають під шкіру мікрочіп.

З минулого року у Великій Британії собак не лише обов'язково реєструють, але й чіпують. Щоправда, ряд організацій вживлюють носій безкоштовно. За реєстрацію ж власники собак-пітбулів і нестерилізованих тварин сплачують більше.

Закони щодо обов'язкової кастрації чи стерилізації певних тварин діють у більшості штатів США, але тривалий час залишаются каменем спотикання.

Суперечки викликає як етечний бік питання, так і ефективність таких законів.

У 33 штатах країни мешканці зобов'язані стерилізувати собак та кішок, взятих з притулку. Один штат вимагає провести процедуру з тваринами, які знаходяться у спільній власності. При цьому у 34 штатах на процедуру виділяють субсидії, а у 21 власники стерилізованих тварин платять менший внесок за реєстрацію.

У Польщі за обов'язкову реєстрацію собак вимагають $11. Якщо ж тварину стерилізовано, - $6.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme