UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

Під Радою мітингують освітяни

Попід будівлею Верховної Ради в Києві на акцію протесту проти змін, які народні депутати запропонували до закону про середню освіту, зібралися близько тисячі освітян

Про це повідомляє Depo.ua із посиланням на "Укрінформ".

Серед активістів – представники вільної освітянської профспілки, які приїхали з різних регіонів України, обласні організації профспілки з Тернопільскої, Донецької, Івано-Франківської, Дніпропетровської, Полтавскої, Чернівецької, Київської областей та профспілкові організації низки міст.

Зазначається, що до освітян вийшов голова фракції "Голос" Святослав Вакарчук, голова комітету Ради з питань освіти, науки та інновацій Сергій Бабак, а також члени комітету Сергій Колєбошин й Інна Совсун.

Посадовців зустріли вигуками "Ганьба".

Протестувальники наголошують, що їх не влаштовує пропозиція обов'язкової сертифікації, пропозиції, які стосуються скасування надбавок вчителям за класне керівництво, перевірку зошитів, запровадження для педагогів 40-годиного робочого тижня, переведення педпрацівників пенсійного віку на строковий трудовий договір та інші "нововведення". Також невдоволення викликала теза про скасування надбавок за вчені звання.

Бабак запевнив, що комітет буде окремо розглядати кожну правку до закону про середню освіту.

Нагадаємо, 30 травня Верховна Рада України схвалила за основу проект закону №10204 про повну загальну середню освіту.

Водночас активісти "забили на сполох" через законопроект про повну загальну середню освіту.

Довідка:  13 березня Кабінет міністрів України схвалив законопроект про реформу середньої освіти.

Реформа передбачає введення так званих індивідуальних освітніх траєкторій для дітей із інвалідністю або на домашньому навчанні. Для таких учнів пропонується розробляти індивідуальний навчальний план і проводити річне оцінювання для підтвердження рівня знань.

Також Міносвіти пропонує запровадити вибір шкільних предметів за бажанням. Передбачається, що після реформи в школах з'являться межкласні групи для вивчення обраних дисциплін.

Окрім того, реформа передбачає розширення автономії для педагогів у розробці навчальних програм, систем оцінювання та підвищенні кваліфікації за рахунок держави. Також пропонується ввести збільшені доплати за завідування ресурсними кімнатами, кабінетами інформатики та спортивними залами. До всього іншого передбачається, що вчителі будуть проходити педагогічну інтернатуру і курси з надання першої допомоги.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme