"На хіба нам такий закон": Активісти б’ють на сполох через законопроект про повну загальну середню освіту

Робоча група при Комітеті з питань освіти Верховної Ради України внесла до проекту закону про повну загальну середню освіту правки народних депутатів, які вилучають статті про контракти для пенсіонерів, директорів, вилучають підстави для звільнення директорів, прибирають навіть саму можливість заключати трудові угоди з вчителями, знімають обмеження щодо терміну, впродовж якого директор може очолювати один заклад

Про це написала співзасновниця ГО "Батьки SOS" Олена Бондаренко на своїй сторінці у Facebook, передає Depo.ua.

"Закон пожиттєвих гарантій – тепер так можна називати проект закону про повну загальну середню освіту після того, як робоча група при Комітеті з питань освіти Верховної Ради внесла до нього правки народних депутатів. А саме, правки, запропоновані Литвином В.М., Кириленком І.Г., Констанкевич І.М", – наглосила вона.

Бонраденко пояснила, що "їхніми правками вилучено статті про контракти для пенсіонерів, директорів, вилучено підстави для звільнення директорів, прибрано навіть саму можливість заключати трудові угоди з вчителями, знято обмеження щодо терміну, впродовж якого директор може очолювати один заклад" і розписала зміни по пунктах.

Нагадаємо, 30 травня Верховна Рада України схвалила за основу проект закону №10204 про повну загальну середню освіту.

Довідка:  13 березня Кабінет міністрів України схвалив законопроект про реформу середньої освіти.

Реформа передбачає введення так званих індивідуальних освітніх траєкторій для дітей із інвалідністю або на домашньому навчанні. Для таких учнів пропонується розробляти індивідуальний навчальний план і проводити річне оцінювання для підтвердження рівня знань.

Також Міносвіти пропонує запровадити вибір шкільних предметів за бажанням. Передбачається, що після реформи в школах з'являться межкласні групи для вивчення обраних дисциплін.

Окрім того, реформа передбачає розширення автономії для педагогів у розробці навчальних програм, систем оцінювання та підвищенні кваліфікації за рахунок держави. Також пропонується ввести збільшені доплати за завідування ресурсними кімнатами, кабінетами інформатики та спортивними залами. До всього іншого передбачається, що вчителі будуть проходити педагогічну інтернатуру і курси з надання першої допомоги.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme